LEGIA W PÓŁFINALE!

Legia Warszawa wygrała z Miedzią Legnica 2:1 i została pierwszym półfinalistą Totolotek Pucharu Polski.

Po ponad dwóch miesiącach zawieszenia rozgrywek piłkarskich zapadła decyzja o odmrożeniu. Na pierwszy ogień poszła Legia, która spotkała się z drużyną Miedzi Legnica.

Mimo, że spekulowano, iż po tak długiej przerwie mecz może być słaby i mało dynamiczny. Okazało się jednak, że krótki czas przygotowań piłkarze wykorzystali optymalnie i kibice nie mogli narzekać na jakość walki. Mecz rozegrano na stadionie Miedzi Legnicy.

Na boisku zdecydowanie rządziła Legia dwukrotnie przypuszczając atak na bramkę przeciwników. Pierwszego gola dla Legii zdobył Walerian Gwilia, który w siedemnastej minucie z za pola karnego prostym strzałem zmienił wynik na 1:0. Druga bramka padła w akcji przy bramce Miedzi, gdzie wśród zmieszania Mateusz Cholewiak w 49. minucie podwyższył wynik na 2:0.

Legia wyraźnie dominowała na boisku. Niestety w 80. minucie Igor Lewczuk za brutalny faul ukarany został czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

W okresie, gdy Legia grała w osłabieniu udało się gospodarzom zdobyć kontaktową bramkę. Skuteczny strzał do bramki Legii wykonał Paweł Zieliński w 88. minucie gry.

Wynik 2:1 był wynikiem zadowalającym dla reprezentacji Legii. Dzięki temu zwycięstwu Legia Warszawa stała się pierwszym półfinalistą Totolotek Pucharu Polski. W półfinale zmierzy się z Lechem Poznań, który dziś pokonał w Mielcu Stal Mielec 3:1.

Gratulujemy legionistom i życzymy kolejnych wygranych.