POLONIA W NOWYM SKŁADZIE TRENERSKIM

Polonia Warszawa ma nowego trenera. Czy dzięki nowej sile drużynie uda się wywalczyć wyższą pozycję?

Wojciech Szymanek, I trener Polonii Warszawa, ma od 1 czerwca nowego asystenta. Został nim absolwent warszawskiej AWF Łukasz Straszczak, który szlify trenerskie zdobywał jeszcze jako student. Prowadził grupy młodzieżowe w Zniczu Pruszków i URSUS-ie Warszawa. Przez ostatnie 9 lat związany z był Drukarzem Warszawa. W klubie z Parku Skaryszewskiego prowadził, tradycyjnie już, grupy młodzieżowe, ale był też trenerem I zespołu. 

To doświadczenie, charyzma i pasja, z jaką podchodzi do piłki nożnej oraz do pracy sprawia, że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, jak twierdzi I trener drużyny z Konwiktorskiej. I dodaje: - Łukasz ma swoje zdanie, które potrafi jasno wypowiedzieć. Stawia mądre pytania, które zmuszają do myślenia. 

Plany Polonii na najbliższy miesiąc, to rozegranie trzech meczów sparringowych, podczas których piłkarze będą bacznie obserwowani przez trenerów. Dyskutowane będą mocne i słabe strony zespołu. Pod koniec miesiąca zawodnicy pojadą na krótki urlop. Dla trenerów czerwiec będzie miesiącem wytężonej pracy i planowania zajęć na letnie miesiące. Wielką niewiadomą utrudniającą im pracę jest brak w dalszym ciągu terminarza rozgrywek III ligi. 

Łukasz Straszczak pozostaje jednak optymistą: - Mam nadzieję, że zapewnimy kibicom sporo emocji w przyszłym sezonie i że zespół będzie walczył o najwyższe stawki.

Andrzej Papliński

1 czerwca 2020 roku
Łukasz Straszczak
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140524