DEMONSTRACJA PRZED SĄDEM

Trwa protest przed radiową Trójką! 1999 notowanie listy przebojów nie pojawiło się na antenie. 

Przed siedzibą 3 Programu Polskiego Radia, na Myśliwieckiej zgromadził się tłum protestujących. W rękach trzymają transparenty z napisami: „Nie Psujcie Trójki”, „Murem za Niedźwiedziem”, „Wolne Media” i inne. 

Manifestację zorganizowali dziennikarze Trójki wraz ze słuchaczami oraz Wiosną Roberta Biedronia, po tym jak w ubiegły piątek z anteny została zdjęta, piosenka Kazika pt. „Mój ból jest większy niż twój”, a kolejni dziennikarze, na czele z Markiem Niedźwieckim odeszli z pracy. 

Protest rozpoczął się o 19.07, przy akompaniamencie puszczonej na cały regulator piosence Kazika. O tej właśnie godzinie powinna zacząć się lista przebojów Programu Trzeciego. Wśród zgromadzonych był lider Wiosny Robert Biedroń. Policja przez megafony nawoływała do rozejścia się, rozpoczęło się wystawianie mandatów. Piosenka Kazika - „Mój ból jest większy niż twój”, podczas ostatniego notowania listy przebojów zajęła pierwsze miejsce – utwór nawiązuje do wizyty prezesa PiS na cmentarzu w czasie, kiedy był on zamknięty dla innych z powodu pandemii. 

Magdalena Kuc

22 maja 2020 roku
Fot. Tomasz Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352829