FALA WEZBRANIOWA W WARSZAWIE

Do Warszawy dotarła fala kulminacyjna na Wiśle. 

Pogoda w Polsce od pewnego czasu nas nie rozpieszcza. Gwałtowne wiatry w połączeniu z burzami i znacznymi opadami z jednej strony ratują nas od suszy, która groziła nam po bezśnieżnej zimie, z drugiej natomiast powodują zniszczenia dobytku i podtopienia. 

W ostatnich dniach w stronę Warszawy przemieszcza się fala na Sanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w dniu dzisiejszym powinna ona przepływać przez stolicę. Prezes Wód Polskich, Przemysław Dec nie przewiduje na szczęście, aby stany alarmowe zostały przekroczone. 

"Fala wezbraniowa dotrze do Warszawy jutro około godziny 15:00. Spodziewamy się wzrostów w strefie wody wysokiej. Stan ostrzegawczy nie zostanie osiągnięty. Prognozuje się, że stan wody wyniesie maksymalnie 475 cm" – informował wczoraj IMGiW. 

Wybierając się na spacer nad Wisłę łatwo jednak zobaczymy różnicę między poziomem wody dzisiaj a kilka dni temu. Zalana jest część plaż po stronie praskiej, a po stronie Bulwarów Wiślanych woda przykryła niższą część ich betonowych stopni.
Andrzej Papliński

27 czerwca 2020 roku
Fot. Sławomir Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352738