FOTOREPORTAŻ: JAZZ NA STARÓWCE

Rynek Starego Miasta ponownie wypełnił się muzyką. Ruszył 27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce.

Serię koncertów rozpoczął Namysłowski Quintet. Wspaniała muzyka, świetny kontakt Zbigniewa Namysłowskiego z publicznością sprawiły, że prawie półtorej godziny pierwszego w tym roku spotkania z jazzem minęło bardzo szybko i w fantastycznej atmosferze. Na koniec najwierniejsi wielbiciele mieli możliwość zdobycia autografu. Niektórzy byli przygotowani do „lekcji”. Na koncert przybyli z winylowymi płytami, które po latach zyskały ogromnie na wartości dzięki dedykacji od Mistrza saksofonu.

Wczorajszy, drugi koncert był w zupełnie innym klimacie. RGG Trio - Mysterious Monuments On The Moon - Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Klasyczne trio. Fortepian, kontrabas i perkusja. Muzyka delikatna i mistyczna. Zgodnie z zapowiedzią.

Publiczność na koncertach dopisała. Pogoda zachęciła ludzi do spacerów, więc nie tylko wielbiciele jazzu zajrzeli na Stare Miasto. Muzyka przyciągała, jak magnes, na rynek. Na pewno po każdym z tych koncertów wiele osób, dla których było to pierwsze spotkanie z tym rodzajem muzyki, wróci na kolejne jazzowe spotkania w ramach  festiwalu.

Aby sprawdzić program wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Jazz na Starówce”. Można też bez sprawdzania po prostu zajrzeć na Stare Miasto w sobotę ok godziny 19:00. Będzie muzycznie i pięknie. Oby tylko pogoda była dla muzyki, wykonawców i jej słuchaczy, tak jak dotychczas, łaskawa. Do zobaczenia na rynku!
Zdjęcia i tekst: Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727352