KOSMICZNY ŁĄCZNIK


Zwykle przejścia podziemne w Warszawie nie budzą z reguły naszej sympatii. Ciemne, nieprzyjazne i pełne zapachów drażniących nawet mało czułe nosy. Najczęściej przemykamy nimi szybko, nie zatrzymując się nawet na chwilę. Ten stan powoli się jednak zmienia. Stare, zapyziałe przejścia podziemne są remontowane, czyszczone i nabierają blasku. Powstają też nowe, które stają się wizytówką okolicy. Takie przejścia, które przyciągają.

Zapraszamy na fotograficzny spacer po HUB-ie. To łącznik pomiędzy kompleksem nowopowstałych budynków biurowych i hotelowych o tej samej nazwie a stacją metra Rondo Daszyńskiego.

Uwaga dla tych, którzy chcieliby zobaczyć go na własne oczy! Odnalezienie wejścia do HUB-a nie jest oczywiste. Trzeba wyjść z peronu schodami po stronie „kierunek – Trocka”, skręcić w prawo i iść aż do końca. Wejście znajdziemy po lewej stronie. Tam już zapraszają nas reklamy znajdujących się w łączniku sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wszystko w eleganckich, przestronnych wnętrzach. Jest też „ustronne miejsce” dla pilnie potrzebujących, czyli kosmiczna toaleta.

Cały ten futurystyczny wystrój sprawia, iż wielu ludziom wnętrza te kojarzą się ze stacją przesiadkową, jaką Stanley Kubrick przedstawił w swoim filmie „2001: Odyseja kosmiczna”. Czy nasi czytelnicy będą mieli podobne odczucia?
Tekst i zdjęcia: Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 354803