TELEFON UMARLAKA

Zostaną po nas memy w cyfrowej pamięci, urządzenia na zawsze odpięte od sieci...

21 NARESZCZIE NA SWOIM

Po latach starań Teatr 21 otworzył swoją siedzibę: Centrum Sztuki Włączającej. 18 listopada 2022 to niezwykle ważna data dla środowiska ludzi niepełnosprawnych, dla osób z zespołem Downa.

COŚ SIĘ ZMIENIŁO...

Po 30 latam małżeństwa François i Carli jedna wiadomość zmienia wszystko... Premiera gorzkiej komedii na scenie Spektaklove...
 

BAZA PEŁNA POŻĄDANIA

Po historię neurotycznej Blanche du Bois sięgnął reżyser Tomasz Zadrożny i jest to najlepsza adaptacja „Tramwaju”, jaką miałam okazję oglądać...
 

TRUP W KONGRESOWEJ

W ekskluzywnej restauracji „Kongresowa”, zlokalizowanej w Pałacu Kultury i Nauki, zostaje brutalnie zamordowana czeska striptizerka...
 

MORALNE CZY NIEMORALNE?

„Opowieści niemoralne” w Powszechnym to spektakl o ciele, o seksie i nagości, ale bez seksu i nagości. To zachęta do tego, aby obejrzeć przedstawienie.

NIE MA TAKIEJ MUZYKI

Na deskach Teatru Polonia gości „Aleja Zasłużonych”, dramat o artystce, napisany przez artystę dla artystów.

STRACH JEST KOBIETĄ

Nic mnie tak ostatnio nie zirytowało, jak spektakl teatru Warsawy zatytułowany: „Kobieta i życie”...

JASKÓŁECZKA... 

„Jaskółeczka” w reżyserii Karola Jana Wróblewskiego, piękna współczesna powiastka muzyczna, to była w Scenie Relax pierwsza premiera w sezonie.

KAPITANIE, MÓJ KAPITANIE...

Starsi z nas pamiętają kultowy film, dla młodszych to zupełnie nowa przygoda ze „Stowarzyszeniem Umarłych Poetów”, którą na scenę przeniósł Piotr Ratajczak.

KAJKO I KOKOSZ NA SCENIE

Opowieść o przygodach słowiańskich wojów z podbija serca czytelników. Po ich historię sięgnął teatr Syrena, tworząc jeden z najlepszych familijnych musicali.

WARTO CZASEM SIĘ ZEŚWINIĆ

Na deskach Teatru Warsawy obyła się kolejna mocna sztuka „Świństwo” w reżyserii Adama Sajnuka. 

BIEGUNI – UCIECZKA JEST W NAS 

„Bieguni” zanurzeni pozornie w otaczającej ich rzeczywistości, uciekają. Ich historię przeniósł na scenę Teatru Powszechnego Michał Zadra.

TO KOGO DZISIAJ ROBIMY?

„Cwaniary” w Teatrze Polonia to opowieść o babskiej warszawskiej ferajnie, biorącej odwet na cwaniakach. 

POPROSZĘ INNĄ TWARZ 

W Teatrze Studio zobaczycie spektakl przygotowany na motywach poematu Owidiusza – „Przemiany, Warto, bo jest jak lustro, w którym możemy się przejrzeć.

BUNTUJ SIĘ, ALE LOJALNIE

„Cesarz” Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Ateneum miał swoją premierę w kwietniu 2019 roku i nadal przyciąga, bawi i przeraża widzów.

PLAC ZABAW DLA DOROSŁYCH?

Premiera "Placu zabaw" jest świetnym momentem na zapoznanie się z Teatrem ME/ST. I do tego mamy dla Was bzpłatne zaproszenie...

MALARZ DUNIKOWSKI

W Królikarni możemy oglądać jedną z najciekawszych wystaw malarskich tego roku. Swoją drugą, mało znaną twarz odkrywa Xawerego Dunikowskiego,

UMARŁ HANUSZKIEWICZ. BĘDZIE NUDNO W TEATRZE

Znakomity aktor i kontrowersyjny reżyser teatralny ocierający się o szmirę. A jednocześnie twórca największego teatru świata.

SEZON W ŚWIETLE

Na minimalistycznej scenie z białym ekranem w tle dwójka ludzi: mężczyzna i kobieta. Mężczyzna siedzi, ciało oplata mu pokaźnej długości łańcuch...

JESTEM PO PROSTU CZŁOWIEKIEM

... kobieta przeżywająca rozkosz jest wcielonym diabłem... „Diabły” pokazują, że kobieta w Polsce musi walczyć o siebie.

GŁOWY MUSZĄ POLECIEĆ

„Ława przysięgłych”, czarna komedia, napisany przed 60. laty, dziwnie przypomina dzisiejsze działania sądów podporządkowanych władzy.

LUDZIE, OPAMIĘTAJTA SIĘ !

Nowy spektakl w Och Teatrze – „Big Bang” – to komiczna i jednocześnie smutna refleksja o współczesnym świecie, o człowieku i o Polakach.

HISTORIA STRAMERÓW

Spektakl Marcina Hycnara jest dynamiczny, barwny, żywiołowy i wzruszający. To też „symboliczna opowieść o życiu "przedholocaustowym”.

PUNK ŻYJE W PROGRESJI

OBIEKTYWEM...
Po latach posuchy punkowych festiwali w Warszawie, odbył się Punk Fest. Jednodniowy festiwal przyciągnął tłumy na letnią scenę klubu Progresja...

PRAPREMIERA KOMPOZYTÓW

Warszawska Opera Kameralna z przytupem otworzyła nowy sezon. Światowej pianista Leszek Możdżer zaprezentował swój nowy projekt...

PEDAŁ EDDY W STUDIO

„Koniec z Eddym” to powieść, po którą sięgnęła Anna Smolar, tworząc jedno z najbardziej przejmujących przedstawień, na jakich miałam okazję być...

OSZALAŁE PLANETY

Nowy sezon w Teatrze Współczesnym zaczął się z przytupem. Młodzi aktorzy sprawili, że planety oszalały. Ten spektakl musisz zobaczyć.

NOWE PORZĄDKI W ATENEUM

Nowy sezon teatralny przyniósł zmiany w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Od wczoraj placówką kieruje nowy dyrektor.

TO JUŻ NIE TYLKO TAŃCE

Niezwykle zapowiadał się spektakl teatru Studio. Już samo miejsce jego realizacji oraz nocna godzina rozpoczęcia robiły wrażenie. A to był tylko początek. 

TEATR W TEATRZE

„Próby” w Teatrze Polonia to niekonwencjonalny spektakl w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego, spektakl, który trzeba zobaczyć... 

DUDZIAK NA DZIEDZIŃCU KULTURY

W kolejnej edycji Dziedzińca Kultury możemy oglądać osobowości światowego formatu, tym razem bawia nas Urszula Dudziak. 

ILE RAZY SIĘ ZABIJAŁAM...

1 sierpnia o północy odbyła się prapremiera monodramu Ewy Błaszczyk, opowiadającego historię żydowskiej divy ocalałej z holokaustu.

TROCHĘ SIĘ PAN ROZFEJDALIŁ...

Klasyczny Mozart w świeżej odsłonie nie zawiedzie miłośników opery, a zapewne zaciekawi operowych laików...

BRUD I SMRÓD W BAZIE

My Polacy kochamy stereotypy. Zapraszamy więc na zimną kąpiel do teatru Baza, gdzie możemy zobaczyć jedną z najlepszych sztuk Masłowskiej.

ARTYSTKA W NARODOWYM

Anna Bilińska odkrywana w Polsce na nowo. Muzeum Narodowe wraz z Ambasadą Francji zorganizowało w Warszawie wystawę zapoznanej malarki.

WYNALAZŁAM WŁASNĄ NIEŚMIERTELNOŚĆ

„Siedem sekund wieczności” w reżyserii Piotra Szalszy to kolejny spektakl w Teatrze Polonia o kondycji artysty we współczesnym świecie. To też wspaniały popis aktorski Joanny Liszowskiej.

FOTOREPORTAŻ: 
JAZZ NA STARÓWCE

Ruszył 27. Międzynarodowy Festiwal Jazz na Starówce.

BEKSIŃSKI. ODSŁONA PIERWSZA - MUZEUM

W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej można obejrzeć wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku..

SŁYSZYCIE GŁOS WSZYSTKICH KURTZÓW?

W Teatrze Powszechnym można zobaczyć wyjątkową adaptację „Jądra ciemności” Josepha Conrada. To dźwiękowa wyprawa w głąb buszu, ale buszu europejskiego.

ŻYCIE JEST JAK WENECJA

Teatr Pijania Sypialna z przytupem rozpoczął kolejny sezon autorskiego cyklu „Teatr na Leżakach”. Ich najnowsza premiera „EkoOpery” przyciągnęło tłumy.

CYRK WEDŁUG KAFKI

Spotkajmy się z trupą teatralnej prowadzonej przez familię Kafków. Opowieść o tym niezwykłym zespole opowiada spektakt w Teatrze Żydowskim

OŻENEK CZY ZAMĘŻEK

W Teatrze WARSawy odbyła się premiera spektaklu muzycznego „O!żenek”, opartego na motywach utworu Mikołaja Gogola.

KRÓLEWSKI TALENT SHOW W SYRENIE

Najnowsza produkcja Teatru Syrena bawi do łez. Na nietypowy pomysł wpadł reżyser Jacek Mikołajczyk.

KAMIENNA UCZTA DON JUANA

W Teatrze Ateneum odbyła się premiera „Don Juana...”. Mikołaj Grabowski postanowił na nowo zinterpretować komedię Moliera i przez jej pryzmat przyjrzeć się kulturze popularnej.

BEKSIŃSKI. ODSŁONA DRUGA - KONESER

Szesnaście lat po tragicznej śmierci Beksińskiego - legendy z Sanoka, Koneser zorganizował dużą wystawę prac artysty.

WARSZAWA JAK NOWA (RECENZJA)

Właśnie do rąk czytelników trafiła kolejna publikacja o najnowszych inwestycjach w stolicy „Warszawa 2020. Najciekawsze realizacje roku”. 

COŚ NIE GRA W OCH-TEATRZE

Zabawna komedia na poważny temat, tak w największym skrócie można powiedzieć o nowej premierze na scenie Och-Teatru.

JAKA JEST PRAWDA O WISZĄCEJ SKALE?

Kolajną premierą w Teatrze Narodowym jest nowa adaptacja „Piknik pod Wiszącą Skałą” to jeden z najważniejszych tekstów XX wieku. Jego urokowi uległa również Lena Frankiewicz.

NIKT NIE ROBI TAKICH KOMEDII...

Za nami kolejna premiera na scenie Spektaklove. Na "tapecie" znakomita francuska komedia, w reżyserii Cezarego Żaka, „Kolacja dla głupca”.

SKAZANY NA ODOSOBNIENIE

Teatr Polonia wraca w wielkim stylu. Premierowy spektakl w reżyserii Andrzeja Domalika „Minetti. Portret artysty z czasów starości” budzi w widzu emocje, które nie znajdą ujścia.

FOTOREPORTAŻ: 
KLASYKI NA ŻERANU

W budynku dawnej lakierni FSO można oglądać wystawę samochodów „wszelkiej maści”.

DOROSŁOŚĆ NIE TYLKO CIESZY

Od samego początku wydarzenie zapowiadało się niezwykle. Po otrzymaniu mailem „tajnych” instrukcji dotarcia do miejsca, musisz odnaleźć tajemniczego człowieka z parasolem, który wskaże ci dalszą drogę...

JAK W BŁĘKITNYM ZAMKU

"Błekiny zamek" wg Lucy Maud Montgomer trafił na scenę Mazowieckiego Teatru Muzycznego, oczywiście w wersji musicalowo-operetkowej. Kolorowe widowisko, świetna muzyka...

FOTOREPORTAŻ: 
PORTRET Z RÓŻAMI

Siedemdziesiąt lat temu urodziła się Olga Ostrowska, legendarna wokalistka znana wszyskim jako Kora. Jak Warszawa upamiętnia legednę...

WILLMANN 

Po raz pierwszy w Warszawie mieliśmy okazję oglądać tak dużą kolekcję dzieł śląskiego Rembrandta – Michaela Willmanna.

KELNERKA W ROMIE (PREMIERA)

Nietypowo wznawia działalność Teatr „Lalka”. Na scenie premiera widowiska „Kim jesteście?” Hildegardy z Bingen - spektakl zdecydowanie nie dla dzieci.

KIM JESTEŚCIE - LALKA DLA DOROSŁYCH (PREMIERA)

Nietypowo wznawia działalność Teatr „Lalka”. Na scenie premiera widowiska „Kim jesteście?” Hildegardy z Bingen - spektakl zdecydowanie nie dla dzieci.

JESTEM TYLKO SKÓRĄ WĘŻĄ (PREMIERA)

Premiera „Skóry węża” rozpoczyna popandemiczny sezon Teatru Narodowego. Czy warto poświęcić czas na spektakl...?

KOBIETY Z PASTORAŁAMI

W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej otwarto wystawę „Kobiety z pastorałami”, prezentującej portrety ksień Panien Benedyktynek Ormiańskich ze Lwowa.

PRELUDIUM CHOPINOWSKIE

Od dziś rusza wielkie preludium chopinowskie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W ramach wydarzenia zobaczymy najzdolniejszych młodych pianistów z Polski.

FOTOREPORTAŻ: 
JEST TAKA NOC

Mimo wielu obaw tegoroczną Noc Muzeów możmy uznać za udaną. 

NOC MUZEÓW

Po rocznej przerwie odbędzie się kolejna, 17. edycja Nocy Muzeów. Święto kultury będziemy obchodzić w nocy z 15 na 16 maja. 

BANKSY W KONESERZE

W pawilonie wystawowym praskiego „Konesera” możemy oglądać znowu, po covidowej przerwie, wystawę noszącą tytuł „The Art of Banksy. Without Limits”.

CZAS NA TANGO

PŁYTA POD NASZYM PATRONATEM
Czy można przełożyć na język przyjazny przeciętnemu słuchaczowi niezwykle skomplikowane utwory awangardowych mistrzów muzyki klasycznej? 

QUI PRO QUO

POWĄZKOWSKIE IMPRESJE
Qui pro Quo - ten powszechnie znany łaciński zwrot, był w okresie międzywojennym nazwą najsłynniejszego teatrzyku literacko-rewiowego. 

ZGŁOŚ KSIĄŻKĘ DO NAGRODY

Rusza nabór kandydatów do nagrody literackiej m.st. Warszawy. Książkę nominować może każdy.

TEATR WIELKI ZNÓW DZIAŁA... 

Warszawska opera otwarta... krzyczały wszystkie dzienniki. I właśnie 20 listopada Teatr Wielki wrócił po długiej przerwie premierą "Strasznego Dworu".

ŚMIERĆ CHARONA

Nie żyje aktor Witold Sadowy. Aktor zmarł w wieku 100 lat. W branży przez kolegów nazywany był Charonem. 

WARSZAWA

HISTORIA WARSZAWSKIEJ PIOSENKI
Piosenka „Warszawa” wykonywana przez zespół T.Love przeszła już do kanonu warszawskich „hymnów”. Jest jedną z najbardziej popularnych piosenek o mieście.

HERDZIN SPOTKAŁ PADEREWSKIEGO

W Dniu Niepodległości odbyła się premiera koncertu Herdzin meets Ignacy Paderewski, zorganizowanego w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Paderewskiego.

BYĆ JAK NIE-CZŁOWIEK... (PREMIERA)

W dniu przed zamknięciem teatrów, premiera spektaklu Agnieszki Jakimiak „Martwa natura”, planowana na 7 listopada, została przeniesiona na dzień wcześniej.

WSPOMNIENIE WOJCIECHA PSZONIAKA

Wspominamy bardzo lubianego aktora teatralnego i filmowego Wojciecha Pszoniaka, któy w minionym tygodniu spoczął na Powązkach Wojskowych.

BAL U STAREGO JOSKA

HISTORIA WARSZAWSKIEJ PIOSENKI
Powstały 1933 roku utwór „Bal u Starego Joska”, bardziej znany pod tytułem „Bal na Gnojnej” jest jednym z najbardziej popularnych warszawskich piosenek do dziś wykonywanych przez artystów. 

HALO, HALO TU MÓWI WARSZAWA (PREMIERA VOD) 

W październiku miała miejsce premiera jednego z najciekawszych spektakli Teatru Telewizji. „Halo, halo, to mówi Warszawa”. 

BAKCYL DŻUMY NIGDY NIE UMIERA

Spektakl „Mein kampf” w Teatrze Powszechnym powstał w  jako wyraz niezgody na przemoc i nacjonalizm.
Czy spektakl jest to opowieść o dzisiejszej Polsce? NIestety...

SEN O WARSZAWIE

HISTORIA WARSZAWSKIEJ PIOSENKI
W 1966 roku powstał jeden z największych warszawskich przebojów – „Sen o Warszawie”, piosenka, która po latach nie straciła nic na swej popularności, a wręcz przeciwnie...

BAL W CAFE SAX

Na scenie Teatru Rampa możemy oglądać przedstawienie muzyczne stworzone z tekstów i piosenek Agnieszki Osieckiej. Dla miłośników twórczości poetki, i nie tylko jej miłośników, to prawdziwa uczta.

OŻENIĆ SIĘ CZY NIE? OTO JEST PYTANIE

Sympatyczna premiera „Oszustów” w reżyserii Jana Englerta, zaplanowana na marzec 2020 roku, z wiadomych powodów odbyła się w Och-Teatrze 25 września.

WEEKEND W TEATRZE. 
3 - 4 października 2020

W październik wchodzimy z wieloma nowościami i bogatym pierwszym weekendem tetralnym miesiąca.

THE SHOW – PREMIERA W RELAXIE

Na najmłodszej scenie – Scenie Relax Warszawy odbyła się premiera spektaklu „The Show” w reżyserii Konrada Bikowskiego. Jaki był zamysł widowiska...
 

„SYRENA” MA 75 LAT

Zasłużona i bardzo lubiana warszawska scena – Teatr Syrena obchodzi swój brylantowy jubileusz.
 

WAKACJE MIKOŁAJKA W TEATRZE LALKA

Mikołajek, to postać wykreowana przez francuskiego pisarza polskiego pochodzenia René Goscinny'ego. Jego historię na scenę przeniósł Teatr Lalka.
 

OPĘTANI PRZEZ DIABŁY

Premiera „Matki Joanny od Aniołów” w Teatrze Narodowym była planowana na marzec 2020 roku jednak odbyła się dopiero 5 września. Spektakl jest kolejną już teatralną propozycją interpretacyjną opowiadania Iwaszkiewicza.
 

BYĆ JAK MARLENA

Spektaklem na motywach biografii Marleny Dietrich „Marlena, ostatni koncert” Teatr Polski wznowił działalność po ponad półrocznej przerwie. Premiera odbyła się w 2017 roku, jednak teraz adaptowano je na dużą sceny.
 

TAJEMNICA KRAWATA - "CRAVATE CLUB" W POLONII

W Teatrze Polonia odbyła się premiera komedii „Cravate Club” francuskiego pisarza, scenarzysty i reżysera Fabrice'a Rogera-Lacana. Sztukę wyreżyserowaną przez Wojciecha Malajkata obejrzeliśmy na małej scenie teatru.
 

WEEKEND W TEATRZE. 
26 - 27 września 2020

[24.09.2020] Ostati weekend września obrodził teatralnie. Wybierajcie z ponad czterdziestu propozycji...

"LIST Z WARSZAWY" - PREMIERA W PALLADIUM

Musical „List z Warszawy” został napisany przez Żyda i Polaka. Żyd - Gary Guthman, znakomity trębacz jazzowy i kompozytor, kilkanaście lat temu przyjechał do Polski w przekonaniu, że spotkają go tutaj tylko same kłopoty.
 

„CO Z NAMI NIE HALO?” PREMIERA „SZAMANA”

W Teatrze WARSawy miała miejsce premiera „Szamana” w reżyserii Moniki Mariotti, oryginalnego doświadczenia teatralno-reporterskiego. Autorzy przedstawili wnikliwą opowieść o duszy i o duchach przodków, o podróży w głąb naszej kultury.
 

RONJA CÓRKA ZBÓJNIKA 

Za nami premiera jednej z najpiękniejszych historii o miłości i przyjaźni - przyjaźni dzieci. Spektakl, zrealizowany na podstawie książki Astrid Lingeren, bawi i wzrusza do łez w „Teatrze Powszechnym”.
 

INAUGURACJA SEZONU W STUDIO BUFFO 

Po ośmiomiesięcznej przerwie teatr „Studio Buffo” rozpoczął kolejny, 28. sezon artystyczny. Na koncercie inauguracyjnym zaprezentowano cały przekrój tegorocznego repertuaru. 
 

BĘDZIE GRUBO DZIŚ... – „ROCK OF AGES” W SYRENIE

Od jesieni na deskach teatru „Syrena” możemy oglądać musical z rockowymi klasykami lat 80. Zanim dotarł on do Polski święcił sukcesy na całym świecie, a na Broadwayu – w ciągu sześciu lat – wystawiony był ponad 2300 razy.
 

ABAKANY W PARKU BRÓDNOWSKIM

Do Parku Rzeźby na Bródnie zawitała grupa rzeźb Magdaleny Abakanowicz „Zinaxin” i „Dolacin”. To wydarzenie ma związek z przypadającą w tym roku 90. rocznicą urodzin rzeźbiarki.
 

WEEKEND W TEATRZE. 
19 - 20 września 2020

[17.09.2020] Sezon teatralny w pełni, tym razem to już mocny wybór teatrów we wszystkich rodzajach...

"TAŚMA" - SPEKTAKL O WINIE I KARZE (RECENZJA)

Jednym z największych evergreenów Teatru WARSawy jest "Taśma" Stephena Belbera. To rewelacyjnie zrealizowany  dramat kryminalno-psychologiczny ukazujący względność pojęć winy i kary. 

"W ŁÓŻKU Z RABUSIEM" (RECENZJA)

Po przerwie Teatr Komedia ruszył premierowym przedstawieniem „W łóżku z rabusiem”. Sztuka, wyreżyserowana  przez Tomasza Dutkiewicza, oparta jest na farsie Michaela Parkera.

MARIUSZ TRELIŃSKI Z NAGRODĄ SWINARSKIEGO

Jedną z najważniejszych polskich nagród teatralnych otrzymał w tym roku Mariusz Treliński, reżyser i dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Warszawie. .

ŚMIERĆ UWIĘZIONA W GRUSZY (RECENZJA)

Co dzieje się, gdy śmierć zostaje uwięziona w gruszy, a ludzie nie umierają? Jest lepiej czy może jednak gorzej? Próbę odpowiedzi na to pytanie szuka Pijana Sypialnia w sztuce „Klapsy”.

BRAK SCENARIUSZA... (PREMIERA)

W Teatrze WARSawy odbyła sie premiera i nic, że "Brak scenariusza na ośmiu aktorów"...

ZRABOWANA "GRYKA" POWRÓCIŁA DO MUZEUM

Zrabowany oraz Stanisława Masłowskiego "Gryka" została odzyskana i ponownie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego.

MYKWA - PIEKŁO KOBIET (PREMIERA)

W piątek w warszawskim Teatrze Żydowskim odbyła się polska prapremiera, odwołanego w marcu z powodu pandemii, spektaklu zatytułowanego „Mykwa”.

WEEKEND W TEATRZE. 
24 - 25 października 2020

Mimo kolejnych obostrzeń i strefy czerwonej wiele teatrów postanowiło grać dalej. Przygotowaliśmy dla Was 46 propozycji na ten weekend.

WEEKEND W TEATRZE. 
10-11 października 2020

Mimo wprowadzanych obostrzeń związanych z pandemią teatry warszawskie galej grają. W bieżącym tygodniu także kolejne premiery roku.

ZNASZ JAKIEGOŚ ŻYDA? NIE, ALE ŻYD TO ŻYD

W miniony weekend miała miejsce premiera Teatru Żydowskiego „Der Szturem. Cwiszyn/ Burza. Pomiędzy”. Spektakl w języku Jidysz zrealizowano na motywach „Burzy” Szekspira .

SKANDAL W TEATRZE KOMEDIA

W teatrze Komedia odbyła się europejska prapremiera sztuki „Dom Lalki. Część 2” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

INAUGURACJA SEZONU W STUDIO BUFFO

[11.09.2020] Już w sobotę z nowym sezonem wystartuje teatr Janusza Józeowicza i Janusza Stokłosy Studio Buffo. W sprzedaży zostay jeszcze ostatnie bilety.

WEEKEND W TEATRZE. 
12-13 września 2020

[10.09.2020] W najbliższy weekend koniecznie odwiedźcie jakis teatr, jest z czego wybierać, dla dorosłych i dla dzieci, na poważnie i ze śmiechem...

BIOGRAFIA Z KARTAMI 
(RECENZJA)

[9.09.2020] W weekend w Teatrze Druga Strefa wystąpił utalentowany iluzjonista i performer Michał Skubida. Zaprezentował się w autorskiej „Kartobiografii”.

PINOKIO W PARKU 
(RECENZJA)

[8.09.2020] Pamiętacie historię Pinokia — drewnianego pajacyka, który okropnie kłamał i za wszelką chciał zostać prawdziwym chłopcem... Przypomnijcie sobie w spektaklu Teatru Baj...

PRZERWANY FOGG

[8.09.2020] W sobotni wieczór niełaskawa aura brutalnie przerwała koncert poświęcony pamięci Mieczysława Fogga.

CHOPIN NA URSYNOWIE

[7.09.2020] W niedzielne popołudnie odbył się ostatni z koncertów pianistycznych w cyklu „Niedziele muzyczne na Ursynowie”.

APETYT W DZIEŃ EGZEKUCJI (RECENZJA)

[6.09.2020] Czy można uciec przed swoim przeznaczeniem? Czy można pozbyć się winy i kary za czyny, których dokonaliśmy, a których się wstydzimy?

„LETNICY” CZYLI „DZIWNE NASZE ŻYCIE” (RECENZJA)

[4.09.2020] W listopadzie premierę w Teatrze Narodowym miał spektakl Letnicy, którego wystawianie zostało przerwane przez pandemie. Teraz spektakl wrócił na deski teatru.

WEEKEND W TEATRZE.
5 - 6 września 2020

[3.09.2020] Pierwszy weekend powakacyjny w warszawskich teatrach obrodził także pierwszymi premierami

NOWA SCENA NA PRADZE

[2.09.2020] Z początkiem nowego sezonu artystycznego, na warszawskiej Pradze zainaugurowała działalność nowa scena teatralna. „Spektalove” otwarta została w kompleksie „Mała Warszawa”.

WARSIASKI SZNYT

[2.09.2020] Na Saskiej Kepie odbył się koncert "Warszawiaki - Trupa Teatralna". Grupa od lat promuje warszawski folklor w dobrym stylu. Jak było... 

PADAŁ DESZCZ W TEATRZE (RECENZJA)

[1.09.2020] „Trzy dni deszczu” to premiera Teatru WARSawy. Przedstawienie w reżyserii debiutującego Rafala Mohra poraz pierwszy wystawiono 27 sierpnia.

SOYKA TRIO

[1.09.2020] W sobotę w Multimedialnym Parku Fontann miał miejsce występ SOYKA TRIO. Koncert odbył się w ramach cyklu „Poeci piosenki”...

KRÓLEWSKA HARFA

[1.09.2020] Wirtuozerski koncert kameralny w synagodze Nożyków z harfą w roli głównej, to jedna z imprez kończącego się XVII Festiwalu Singera.

PUNKOWE POŻEGNANIE WAKACJI 

[31.08.2020] Wakacje dobiegają końca i z tej okazji w „Chacie Trapera” na Białołęce odbył się koncert „Sexbomba i przyjaciele”.

AJ WAJ... WOODY BY SIĘ UŚMIAŁ (RECENZJA) 

[31.08.2020] „Szabasowa dziewczyna” to niezwykle zabawna szuka, napisana przez amerykanina Daniela Simona, nauczyciela Woody'ego Allena.

CHODŹMY STĄD..., SAMO SEDNO (RECENZJA) 

[30.08.2020] Czy Zuzanna Ginczanka była wariatką jak sugeruje reżyser ? Aby uzyskać odpowiedź wystarczy przeczytać raczej jej wiersze, na spektakl nie koniecznie.

LOLA BLAU (RECENZJA)

[30.08.2020] Aktorski popis Moniki Chrząstowskiej na scenie kameralnej Teatru Żydowskiego w sztuce Georga Kreislera.

AHAVAT OLAM - WIECZNA MIŁOŚĆ

[28.08.2020] Na letniej scenie Teatru Żydowskiego odby się koncerte najpiękniejszych pieśni hebrajskich w wykonaniu Anny Riveiro.

MUZYKA DAWNA U KRÓLA 

[28.08.2020] Sale pałacu wilanowskiego to idealne wnętrza do słuchania dawnej muzyki. Co działo się tam latem i jakie atrakcje czekają na melomanów we wrześniu?

HIOB W WARSZAWIE 

[28.08.2020] Któż nie zna historii Hioba? Znamy dobrze tę ważną dla światowej kultury opowieść,  która od wieków inspiruje artystów do tego, aby mówić o sensie cierpienia.

NA TROPACH GOTYKU (RECENZJA)

[27.08.2020] O Warszawie powstała niezliczona ilość publikacji, ale takich wnikliwych jest niewiele. Czy Marcina Kudłacik poradził sobie z tematem? Sprawdźmy..

WEEKEND W TEATRZE.
26 SPEKTAKLI 29 - 30.08.2020

[27.08.2020] Teatry zaczynają się budzić z wakacyjnego uśpienia, po przerwie otwierają się kolejne z nich. W ten weekend do wyboru już 26 spektakli.

SIKORA Z KUBASIŃSKĄ W PROMIE

[26.08.2020] W „Promie Kultury” mogliśmy posłuchać charyzmatycznej Natalii Sikory z piosenkami legendy polskiego bluesa - Miry Kubasińskiej.

RETRO ORCHESTRA FOGGOWI

[27.08.2020] Młodzi muzycy, w ramach Festiwalu Singera, uczcili specjalnym koncertem pamięć Mieczysława Fogga.

PKiN 
– CO TAM SIĘ DZIAŁO...

[24.08.2020] Nie sposób w jednym zdaniu zawrzeć roli i znaczenia takiego obiektu jak PKiN w naszej powojennej historii i kulturze.

FESTIWAL SINGERA WYSTARTOWAŁ

[23.08.2020] Od wczoraj możemy uczestniczyć w XVII Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. Jednym z pierwszych wdydarzeń festwialu był recital Genadija Iskhakova.

DZWONIĘ DO MOICH BRACI (RECENZJA)

[21.08.2020] Kolejna premiera w Teatrze WARSawy. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć sztukę „Dzwonię do moich braci” w reżyserii Marty Mialinowskiej.

WEEKEND W TEATRZE.
22 - 23.08.2020

[20.08.2020] Kolejna dawka dobrego teatru, która czeka na Was. Zajrzyj do teatru, naprawdę warto.

PIEKŁO WIDZIANE OCZAMI DZIECKA (RECENZJA)

[20.08.2020] na półkach księgarskich ukazała się ksiązka „Dzieci z Pawiaka”. To niełatwa lektura, podczas której nieraz mocniej zabije serce i ściśnie gardło, ale trzeba ją przeczytać...

PRZEDOSTATNI BÓJ W KLUBIE - PREMIERA

[19.08.2020] W nowej siedzibie Klub Komediowy wystawił przedstawienie premierowe "Bój to jest nasz przedostatni". 

„ŻYCIE PRZEJĘTE, PRZYJĘCIE ZAMKNIĘTE" 
(RECENZJA)

[19.08.2020] Za nami długo oczekiwana premiera "Powrotu Tamary" w Teatrze Studio. Czy było warto...?

KONCERT NA BALKONIE

[18.08.2020] Z balkony Hotelu Bristol oraz ze sceny pod nim połynęly wspaniałe dźwięki przdwojennej Warszawy.

MALOGRANIE CZYLI DZWIĘKIEM MALOWANIE

[18.08.2020] "Kolor jest klawiszem, oko młoteczkiem, a duch wielostronnym fortepianem"

BARDZO SMUTNY KONCERT

[17.08.2020] W przeddzień setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku przed Zamkiem Ujazdowskim odbył się koncert. Był to jeden z najsmutniejszych koncertów, jaki widziała Warszawa.
 

INTELIGENTY HUMOR W NOWOCZESNYM WYDANIU

[16.08.2020] 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów w wykoniu Teatru Scena Współczesna w 100 minut...
 

CZEREMSZYNA ZAKWITŁA NA DZIEDZIŃCU

[17.08.2020] W piątkowy wieczór na kolejnym dziedzińcu kultury ponad setka osób bawio się na koncercie folkowym...
 

„LILY” - FARSA JANDY W OCH-TEATRZE

[14.08.2020] Spektakl zdominowany przez Krystynę Jandę, która wyreżyserowała sztukę i gra w niej tytułową rolę. Ale jak gra! Charyzmą przykuwa uwagę i oddziałuje na widza.

WSZYSTKO DLA FRONTU! WYSTAWA PLAKATU 1920

[15.08.2020] Na otwartej wystawie plakatu propagandowego z roku 1920 zaskoczy nas nie jedno. Nie dość, że ciekawa, to także bezpłatna atrakcja.
 

OD JUTRA CHOPIN I JEGO EUROPA

[14.08.2020] W sobotę startuje kolejna duża warszawska impreza muzyczna. Festiwal „Chopin i jego Europa” odbywa się już po raz 16.

FARBEN LEHRE W POTOKU

[13.08.2020] W miniony piątek na Żoliborzu, w klubie wystąpił zespół „Farben Lehre”. Był to jeden z pierwszych rockowych koncerów po przerwie. Jak było... 

WEEKEND W TEATRZE.
21 SPEKTAKLI W DN. 15-16.08

[13.08.2020] Powoli teatry zaczynają wracać, a na ten weekend wśród 22 spektakli znajdziemy też dwie premiery!

SZTUKA ULICY ZNÓW NA PRADZE

[12.08.2020] W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kolejny, już 28. Festiwal Sztuka Ulicy. Festiwal rozpocznie się już w najbliższy piątek 14 sierpnia.

A CO TO W SOHO

[10.08.2020] Wśród propozycji teatralnych w Warszawie dla dzieci najmłodszych znajdziemy niewiele propozycji. Jedną z nich jest spektakl „A co to.

TEATRALNA MAJÓWKA W SIERPNIU

[7.08.2020] Tym razem tradycyjna już Majówka Teatralna odbędzie się w sierpniu i to juz jutro.

OBRAZY MALOWANE SŁOŃCEM

[3.08.2020] W Nowym Świecie Muzyki odbył się wernisaż wystawy prac jednej z najoryginalniejszych malarek młodego pokolenia. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

FESTIWAL NOWEGO MIASTA

[5.08.2020] Już w najbliższy piątek rozpoczyna się Letni Festiwal Nowego Miasta. Impreza promująca muzykę klasyczną w nowomiejskich kościołach odbywa się nieprzerwanie od 2008 roku.

KWIAT JABŁONI NA PROMIE

[6.08.2020] W ramach spotkań muzycznych z cyklu „PROM na otwartych wodach” na scenie 4 sierpnia zagrał „Kwiat Jabłoni”.

WEEKEND W TEATRZE:
8 -9.08..2020

[6.08.2020] Tylko siedem spektakli do wyboru, a biletów coraz mniej. Ilość, została pokonana przez jakość sztuk.

DOKUMENTALNY SIERPIEŃ W ELEKTROWNI POWIŚLE

[5.08.2020] Kino letnie w Elektrowni Powiśle prezentuje najlepsze w filmy dokumnetalne. Co zobaczymy w sierpniu? 
 

BACZYŃSKI – POETA POWSTANIA

[4.08.2020]  76 lat temu od kuli snajpera poległ Krzysztof Kamil Baczyński. W jego osobie kultura polska straciła jednego z najzdolniejszych młodych poetów..
 

10. URODZINY COMBO

[4.08.2020] Ok. 300 gości na urodzinach Warszawskiego Combo Tanecznego, grającego dawną muzykę warszawskiej ulicy. To, to są urodziny!

WODSTOCK W WARSZAWIE

[2.08.2020] Dziś rano zakończył się 26. Festiwal Pol'and'Rock w wersji zawanej Najpiękniejszą Domówką Świata. 

HEROIC WALTZ

[1.08.2020] W 76. rocznicę Powstania Warszawskiego rozmawiamy z Rafałem Dubickim o premierowym singlu poświęconym walczącej w czasie powstania Warszawie.

PUF! W TEATRZE NIEWIELKIM

[31.07.2020] Na scenie aktorka i dziwne, szare stożki, z których wykluwają się tajemnicze żyjątka, jest duża, kolorowa, unosząca się w powietrzu galaretowata meduza...

CHRIS NIEDENTHAL W BLUE CITY

[29.07.2020] Najnowszą wystawę Chrisa Niedenthala możemy obejrzeć bezpłatnie. Autor jest ikoną reportażu, któremu zawdzięczamy fotograficzny zapis czasów „Solidarności” i lat 80.

ŚCIERAŃSKI SPECIAL BAND NA RYNKU

[29.07.2020] Na scenie 26. edycji Festiwalu Jazz na Starówce wystąpił gitarzysta basowy Krzysztof Ścierański ze swoim zespołem

KALINO MALINO... - START W PLENERZE

[28.07.2020] Teatr Soho zagrał pierwszy spektakl po przerwie „epidemicznej”, tym razem w plenerze. Wznowił działalność przedstawieniem Igora Gorzkowskiego „Kalino malino czerwona jagodo”. 

MAZOLEWSKI TRIO W CZTEROOSOBOWYM SKŁADZIE

[27.07.2020] Tegoroczny cykl letnich spotkań na w ramach "Dziedzińca Kultury" odbywa się pod znakiem mistrzów. W miniony piątek wystąpił Wojtek Mazolewski Trio.

INAUGURACJA NOWEGO "CHOPIN POINT"

[27.07.2020] Byliśmy na inauguracyjnym koncercie muzyki Fryderyka Chopina w „nowym” Chopin Point na Krakowskim Przedmieściu.

BERNARD ŁADYSZ NIE ŻYJE

[25.07.2020] Dzisiaj w wieku 98 lat zmarł legendarny śpiewak operowy – Bernard Ładysz. O śmierci artysty poinformował prezes Radia Dla Ciebie.

CHOPIN POINT W NOWEJ LOKALIZACJI

[23.07.2020] Ważne miejsce propagujące muzykę Chopina wśród turystów oraz warszawiaków przenosi się niemal na Plac Zamkowy. 

WIELOKROPEK

POWĄZKOWSKIE IMPRESJE
[20.07.2020] „Telewidzu obudź się! Zaczynamy!” Tak zaczynał się jeden z najstarszych programów rozrywkowych. Cczy ktoś go jeszcze pamięta.

FRYCKOWI WIRUS NIESTRASZNY

[18.07.2020] Czy i jak epidemia odcisnęła się na ekspozycji w Muzeum Chopina? jakie nowinki znajdziemy w muzeum. 

MOŻDŻER NA DZIEDZIŃCU

[18.07.2020] Na kolejnym koncercie Dziedzińcu Kultury wystapił na bosaka, mistrz fortepianu, jazzman – Leszek Możdżer w bardzo na pozór klasycznym repertuarze.

ANDRZEJ STRZELECKI NIE ŻYJE

[17.07.2020] Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość. Po długiej chorobie zmarł Andrzej Strzelecki. Z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli zmagał się od wielu miesięcy.
 

WEEKEND W TEATRZE.
9 SPEKTAKLI 18 - 19.07.2020

[16.07.2020] Sezon wakacyjny w pełni. W ten weekend możecie wybierać jedynie spośród 9. tytułów w warszawskich teatrach. Spieszcie się. Biletów coraz mniej.

POWSZECHNY UCHYLIŁ RĄBKA TAJEMNICY

[17.07.2020] Teatr Powszechny w Wraszawie przedstawił swoje plany na sezon teatralny 2020/2021. Nie ma się czego wstydzić.

JAZZOWY AUTOBUS

[13.07.2020] Warszawiacy mogli spotkać muzyczne autobusy, to próba wyprowadzenia jazzu na ulice. Jak było, czy to dobry pomysł...

FOTOPLASTIKON WARSZAWSKI ODŻYWA

[13.07.2020] Dawna Warszawa w trzech wymiarach? To tylko w Alejach… Ten "staroświecki" wynalazek jest dziś niezwykle "świeżą" rozrywką.

ZABÓJSTWO W AFEKCIE

POWĄZKOWSKIE IMPRESJE
[10.07.2020] Rankiem 1 lipca, 130 lat temu Warszawą wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci ulubienicy scen warszawskich Marii Wisnowskiej.

MASECKI I JANAS NA DZIEDZIŃCU KULTURY

[10.07.2020] Ruszyła 3. edycja Dziedzińca Kultury. Było to pierwsze spotkanie z udziałem publiczności.

SMAK PHO'

[10.07.2020] Od początku lipca na aromatyczną zupę pho' można iść nie tylko do wietnamskiego barku i restauracji. Teraz na pho' można już iść do kina.

LATARNIK... OŚWIECANI SIENKIEWICZEM

[9.07.2020] Kolejny raz specjalista od „teatru na leżakach”, Teatr Pijana Sypialnia wystawiał swoją sztukę w Galerii Młociny. Tym razem na koneserów sztuki czekał Sienkiewicz...

WEEKEND W TEATRZE.
SPEKTAKLE 11 - 12.07.2020

[9.07.2020] Czas wybrać sobie spektakl na weekend. Co możemy zobaczyć w tym okresie. Oferta maleje, czas się decydować.

FESTIWAL NOWE EPIFANIE

[8.07.2020] Artyści i twórcy festiwalu podejmują dialog z tradycyjną sztuką religijną i ważnymi problemamni współczesności. W Warszawie odbył się festiwal, który mogł się nie odbyć.

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS W NOWEJ FORMULE

[8.07.2020] Rozpoczyna sie kolejna edycja legendarnego festiwalu jazzowego Warsaw Summer Jazz Days

MROCZNA STRONA MIASTA

[7.07.2020] Postanowiliśmy się wybrać na przedstawienie burleskowe do jednego z warszawskich klubów. Czy jest to atrakcja dla Was? Zobaczcie jak było...

WARSZAWA DZIKA, CZYLI WIEDZIEĆ TO WIDZIEĆ 

[6.06.2020 RECENZJA] „Warszawa dzika” to barwna opowieść o życiu przyrody warszawskiej i o miłości do świata zwierząt i roślin.

STAROŚĆ JEST PIEKNA, TAKŻE W KONESERZE

[6.07.2020] W czwartkowe popołudnie na placu Konesera gościł Teatr Polonia ze swoją już kultową sztuką pt. „Starość jest piękna”. Spektakl zainaugurował Letnią Scenę Konesera 2020.

JAZZ NA STARÓWCE - INAUGURACJA

[5.07.2020] Za nami koncert otwierający 26. edycję Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce „Tribute to Tomasz Stańko”. Na scenie wystapił Piotr Schmidt Quartet.

JANOWI PAWŁOWI II W HOŁDZIE. KONCERT

[5.07.2020] 3 lipca w archikatedrze św. Jana odbył się koncert wokalnej muzyki sakralnej w wykonaniu sekstetu muzyki współczesnej „proMODERN”. .

TRZECIA NA ŚWIECIE: KELNERKA W ROMIE

[4.07.2020] Teatr Roma poinformował o pracy nad nowym musicalem, który pojawi się w najbliższym sezonie. Na deski teatru wejdzie „Waitress” - Kelnerka. Spektakl, który w ostatnim czasie podbił Broadway.
 

SIDNEY WITA LATO W CHACIE TRAPERA

[4.07.2020] Jeden z pierwszych plenerowych koncertów wakacyjnych odbył się w miejscu magicznym na Białołęce – w Chacie Trapera.
 

RELAX ODZYSKANY

[1.07.2020] Dawne kino Relax, niczym Feniks, odradza się z popiołów. Ongiś największe kino w Warszawie, otwarte 50 lat temu, powróci w nowej formule.

RAZEM NA SCENIE ŻYCIA XL [RELACJA] 

[30.06.2020] W sobotę byliśmy w Teatrze XL - TU MI WOLNO na Pradze. Uczestniczyliśmy w interaktywnym przedstawieniu pt. „Okruchy” przygotowanym przez „Zespół Odstawienia Sztuki".
 

MASECKI TRIO W STUDIO [RELACJA] 

[30.06.2020] Gościliśmy w teatrze Studio na koncercie zespołu jazzowego — Marcin Masecki Trio. Spotkanie zamykało przegląd wydarzeń Open Studio realizowany na czas pandemii.
 

RUSZYŁY MUZYCZNE PARADY

[29.06.2020] Od wczoraj przez wszystkie niedziele lipca możemy spacerować po Trakcie Królewskim przy akompaniamencie brass-bandu.

TEATR / RECENZJE, RELACJE

OŚRODEK PRAWIE WYPOCZYNKOWY

[21.07.2020] W teatrze Komuna Warszawa mogliśmy w weekend ponownie zobaczyć „Ośrodek wypoczynkowy” w reżyserii Anny Smolar. 

NIEBOWOWDA - NIEBO W WODZIE, WODA W NIEBIE

[20.07.2020] Spektakl Teatru Niewielkiego pt. „Niebowoda - koncert”. Przedstawienie odbywające się na zewnątrz, przed siedzibą teatru na terenie, zgomadziło kilkunastu młodych widzów z rodzicami. 

OSMENDEUSZE NA DACHU GALERII

[19.07.2020] Kolejna odsłona „Teatru na leżakach” za nami. Tym razem na „Osmendeusze” na leżakach, a leżaki na dachu...

TEATR KAMIENICA WRACA: ZACZNIJMY JESZCZE RAZ

[18.07.2020] Po pandemicznej przerwie w postpandemicznych warunkach, ale nie w pandemicznym nastroju, teatr wraca znaczącym tytułem "Zacznijmy jeszcze raz"... 

HISTORIA ŚWIATA W SKRÓCONEJ WERSJI

[12.07.2020] "Historią świata..." po przerwie powrócił Teatr Scena Współczesna.

OBRZYDLIWCY, CZYLI SIŁA DEMOKRACJI 

[5.07.2020] Chociaż od premiery „Obrzydliwców” minęły już cztery lata, spektakl grany na Scenie Przodownik nadal intryguje widzów, ale też nie traci nic na aktualności i na wartości.

PEWNEGO RAZU W ROMIE [RELACJA]

[27.06.2020] Na pierwsze przedstawienie po przerwie teatr wybrał musical Once. To jedyny moment, gdy musical można zobaczyć na dużej scenie. Byliśmy tam.

PREMIERA „INCOGNITO” W TEATRZE WARSAWY

[29.06.2020] To sztuka o pamiętaniu, o wyobraźni, o człowieku. A pretekstem do rozważań o kondycji człowieka i roli pamięci w budowaniu tożsamości jest mózg Einsteina.

TEARAPIA ŚMIECHEM W OCH-TEATRZE 

[26.06.2020] Spektakl oglądany po przerwie pandemicznej, jest prawdziwą duchową reanimację i kuracja śmiechem.

TEATR SABAT - REWIA RADOŚCI [RELACJA]

[23.06.2020] W miniony piątek gościliśmy na wyjątkowym przedstawieniu w teatrze  „Sabat”, który „popandemiczny” sezon otworzył specjalnym spektaklem.

COMPULSIVE SEXUAL BEHAVIOR [RELACJA]

[17.06.2020] "(...) silne obiekcje pozostają w ciągłym konflikcie z ekstremalnymi pragnieniami seksualnymi..." w WARSawym.

ZAPISKI Z WYGNANIA
[RELACJA]

[14.06.2020] Czy dwa lata po premierze ten sam spektakl może ukazać coś nowego? Odsłonić coś, co wcześniej było, ale w obliczu nowych warunków może dać nam - widzom inną treść? 

CEZARY IDZIE NA WOJNĘ [RELACJA]

[11.06.2020] Komuna Warszawa jest jednym z najciekawszych teatrów awangardowych w Polsce.

RECENZJE VARSAVIANA 

PLAC [RECENZJA]

Czy historia jednego placu może odzwierciedlać przemiany w całym kraju i przemiany duchowości Polaków? Może, pod warunkiem...

MAGICZNY SEN O WARSZAWIE

[5.06.2020 RECENZJA] Lubimy się bawić. Czy w dobie smartfonów i technik cyfrowych prababcia animacji filmowej może być przyjemnością? 

KONCERTY

KLASYKA NA KOSZYKACH [RELACJA]

[9.06.2020] Muzyka klasyczna wraca na Koszyki. Jak było na koncercie i jakie są dalsze plany na czerwiec.

BARRY SOLONE W SKANDALU [RELACJA]

[6.06.2020] W klubie Studio Skandal odbył się koncert, którego gwiazdą był charyzmatyczny amerykański wokalista Barry Solone.

MOZART DA CAMERA... BYLIŚMY TAM [RELACJA]

[6.06.2020] Inauguracja Polskiej Opery Królewskiej. Dla Was byliśmy na otwarciu... Jak było...


FELIETON KULTURALNY

WSPOMNIENIE O MIRONIE 

[17.06.2020]  Miron Białoszewski, to ważna i interesująca postać powojennego życia kulturalnego. Poeta, prozaik, aktor, publicysta odszedł 37 lat temu.

W SZALE NA SZAŁ

[5.06.2020] W chwili śmierci jego największe dzieło „Szał” nie istniało.  Podkowiński, jeden z głośnych malarzy końca XIX wieku, zmarł na gruźlicę przed 125 laty w wieku zaledwie 28 lat.

TAK UMIERAŁA LEGENDA

[4.06.2020] Tego dnia, jak zwykle, Stanisław przyszedł na poranną mszę do kościoła Wizytek jak to miał w zwyczaju od lat. Nawet choroba nie mogła go powstrzymać...

Z CYGANAMI W ŚWIAT

To był niezwykły poeta, co z Cyganami poszedł w świat, przyjaciel Papuszy, a jednocześnie twórca piosenek z polskich list przebojów...

MARIA FOŁTYN - "WDOWA PO MONIUSZCZE"

[19.05.2020] Wkrótce na Pradze pojawi się nowy teatr i to teatr magiczny, wszyscy możemy go zbudować...


JUTRO POŻEGNANIE Z „PRZYJAZNYMI DUSZAMI”

[3.07.2020] Już tylko dziś i jutro możemy zobaczyć legendarne przedstawienie Teatru Kwadrat „Przyjazne dusze”. Dwa ostatnie spektakle zostaną wystawione 3 i 4 lipca.

WEEKEND W TEATRZE.
SPEKTAKLE 4.07 - 5.07

[3.07.2020] Polecamy weekend w teatrze, to pierwszy weekend wakacji i jest jeszcze co wybrać.

DOKUMENTY W ELEKTROWNI

[3.07.2020] Jakie filmy dokumentalne w Elektrowni Powiśle będziemy mogli zobaczyć we wtorkowe i sobotnie wieczory w tym miesiącu?

DZIECI MURANOWA

[30.06.2020] Na skrzyżowaniu Smoczej i Miłej powstał nowy mural przedstawiający grupę kilkuletnich dzieciaków...

HELIOS WRACA 

[30.06.2020] Sieć kin Helios wznawia swoją działalność po stagnacji związanej z pandemią.
 

KOSMICZNE ŚMIECI W GALERII ART WALK

[29.06.2020] Na placu Europejski, w galerii ArtWalk na wystawę „Space Debris” — „Kosmiczne Śmieci". Czy Ciebie też zszokuje?

JUUBAL W PARKU PRASKIM

[28.06.2020] Ogromnego formatu obraz powstał wczoraj w Parku Praskim. Obraz przekazany jest  na cele charytatywne.

MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE

[26.06.2020] Co nas dziś łączy z poddanymi Piastów i Jagiellonów? Odpowiedź uzyskaliśmy na koncertach...

MUZEUM WARSZAWY WRACA

[26.06.2020] Muzeum Warszawy wraz ze swoimi oddziałami, czyli Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Centrum Interpretacji Zabytków otwiera swoje ekspozycje.

MURANÓW, CZYLI MIEJSKI PALIMPSEST

[25.06.2020] Nowa wystawa czasowa w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN otwarta zostanie już jutro.

NAGRODA LITERACKA PRZYZNANA

[25.06.2020] 13. edycja konkursu dobiegła końca. Po miesiącu twórcy nominowani w czterech kategoriach doczekali się wyników.

WEEKEND W TEATRZE
22 SPEKTAKLE 27-28.06

[25.06.2020] Polecamy weekend w teatrze, to ostatni weekend przed wakacjami, a co za tym idzie licznymi przerwami pracy teatrów.

PRZEDOSTATNI DZIEŃ WIOSNY FILMÓW

[25.06.2020] To był już przedostatni dzień 26. edycji Wiosny Filmów. Dzień był obfity w najpopularniejsze filmy takie jak „Parasite” czy „Portret kobiety w ogniu".

FALENDER W OPERZE

[24.06.2020] Teatr Wielki - Opera Narodowa ponownie otwiera Galerię Opera, zapraszając na wystawę prac rzeźbiarki - Barbary Falender.

WIOSNA FILMÓW TRWA

[24.06.2020] Jesteśmy po 6. dniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów, Festiwal po woli zbliża sie do końca

OSTATNIE POŻEGNANIE EMILA KAREWICZA

[24.06.2020] Wybitny aktor, filmowy król Władysław Jagiełło oraz Hermann Brunner spoczął na Wojskowych Powązkach.

LATAJĄCE RYBY W PARKU FONTANN

[24.06.2020]  W Parku Fontann na Podzamczu powstała kolorowa instalacja, której twórcą jest Marek Sułek – autor m.in. „Praskich Aniołów”.

PROF. ROTTERMUND HONOROWY OBYWATEL

[24.06.2020]  Były dyrektor Zamku Królewskiego otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Warszawy.

OD BOGURODZICY DO GÓRECKIEGO  [wideo]

[23.06.2020]  „Od Bogurodzicy do Góreckiego” - polska muzyka chóralna na Bielanach i Ursynowie, już dziś i pojutrze.

JAM SESION BEZ SŁOWA

[22.06.2020] W miniony czwartek wybraliśmy się na jam session do „Bez Słowa”. Było to pierwsze po pandemii jamowe spotkanie.

WYLAŁO SIĘ MLECZKO

[20.06.2020] Autorska Galeria Andrzeja Mleczki w Warszawie została zamknięta po 18 latach działalności. 

TOKARCZUK HONOROWYM OBYWATELEM

[20.06.2020] Noblistka Olga Tokarczuk zostanie odznaczona tytułem Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy. 

PIJANA SYPIALNIA W ELEKTROWNI

[22.06.2020] Już w niedzielę wraca lubiany "teatr na leżakach". Tym razem za letnią warszawską siedziba stała się Elektrownia.

ŚMIESZNE PIOSENKI W KALINOWYM SERCU [video]

[20.06.2020] Na spotkanie z piosenką aktorską w najlepszym wydaniu zaprasza Kalinowe Serce. Tym razem gościem będzie Katarzyna Żak.

ŻEGNAJ, BRUNNER! [video]

[20.06.2020] We wtorek, 23 czerwca odbędzie się pogrzeb aktora Emila Karewicza. O uroczystości poinformował jego syn – Krzysztof. 

EMIL KAREWICZ – POŻEGNANIE 

[22.06.2020] Współtwórca najsłynniejszego serialowego duetu aktorskiego spocznie na Wojskowych Powązkach.

21 SPEKTAKLI NA WEEKEND

[19.06.2020] A może ten weekend warto spędzić w teatrze? Już sporo z nich działa i jest już z czego wybrać. 
Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

DOKUMENTY POD CHMURKĄ

[19.06.2020] Filmy, które z kolejnych edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity do obejrzenia w kinie letnim Elektrowni Powiśle.

NOWA WYSTAWA: CERKWIE NA ŁEMKOWSZYŹNIE 

[19.06.2020] Muzeum Archidiecezji Warszawskiej otworzyło nową wystawę Aleksandra Chylaka pt. „Cerkwie na Łemkowszczyźnie”.

OBRAZ MALCZEWSKIEGO ODZYSKANY PO LATACH

[18.06.2020]  Zaginiony obraz wybitnego symbolisty przełomu XIX i XX wieku powrócił po 75 latach do Muzeum Narodowego.

26. WIOSNA FILMÓW START

[18.06.2020]  Dziś startuje coroczny festiwal Wiosna Filmów. W tym roku obywa się jednak nieco później niż zwykle, ale udało się ostatecznie zrobić go w kinach, a nie on line.

GWIAZDY NA DESKACH TEATRU WIELKIEGO

[15.06.2020]  Rewolucyjne zmiany w programie Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Na deskach teatru wystąpią światowe gwiazdy.

GALARY NA START [RELACJA]

[15.06.2020]  Wybraliśmy się na rejs galarem odrzańskim po Wiśle. Świetny sposób na poznanie Warszawy z perspektywy Wisły.

SZTUKA NA CZAS PANDEMII

[15.06.2020]  „Sztuka Polska na czas pandemii”, takim tytułem opatrzono prace w gablotach w przejściu przy schodach ruchomych na trasie W-Z.

ŁYŻKA CZYLI CHILLI TYM RAZEM NA URSYNOWIE

[13.06.2020] „Stachanowcy” polskiej muzyki zawitali na Ursynów. Wystawa „Polak potrafi” grupy Łyżka Czyli Chilli pojawiła się na Ursynowie.

ŚWIĘTO KOLORÓW POTWIERDZONE

[13.06.2020] Holi, Święto Kolorów odbędzie się mimo pandemii. Jedna z ulubionych imprez będzie miała miejsce na Stadionie Syrenki. Wstęp wolny zachęci miłośników zabawy kolorami.

MUZEUM CHOPINA DOPIERO W LIPCU

[13.06.2020] Podjęcie na nowo działalności po zamknięciu nastąpi dopiero 15 lipca. Muzeum tłumaczy to m.in. pracami związanymi z samą kolekcją.

DŁUGI WEEKEND W MIEŚCIE

[11.06.2020] Dla tych wszystkich, którzy zostają w Warszawie, przygotowaliśmy kilka propozycji, które pozwolą na miłe  spędzenie wolnego czasu w mieście. 

FILHARMONIĘ ZAMKNIĘTO ZANIM JĄ OTWATO

[11.06.2020] Filharmonia Narodowa w Warszawie została zamknięta tuż przed inauguracyjnym koncertem po długiej przerwie. Powód: podejrzenie zakażenie koronawirusem.

PONOWNE OTWARCIE KOPERNIKA

Centrum Nauki Kopernik ponownie zaprasza zafascynowanych światem nauki. Wnętrza Centrum będzie można odwiedzić już 10 czerwca.

GALERIA PRZY KOZACH

[9.06.2020] Plenerową wystawę ilustracji Krystyny Michałowskiej do książki Jana Brzechwy „Kwoka” można oglądać odwiedzając Służewski Dom Kultury.

PONOWNE OTWARCIE BIENNALE WARSZAWA

[5.06.2020] Od dziś Biennale Warszawa przy Marszałkowskiej zaprasza na wystawę „Rasa i Las”, którą w czasie epidemii prezentowano tylko w sieci.

OPERA ZDRADZIŁA SWOJE PLANY

[4.06.2020] Od 15 czerwca ruszy sprzedaż biletów na spektakle w Teatrze Wielkim do 31 grudnia. Jakie atrakcje czekają melomanów na jesieni?

POLSKA OPERA KRÓLEWSKA 

[4.06.2020] Polska Opera Królewska zaprasza do świata najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. Już w sobotę w Łazienkach Królewskich.

RUSZA KINO PLENEROWE – FORT 8

[3.06.2020]  Bezpłatne kino plenerowe zaprasza na filmowe czwartki...

SENSACJA W WARSZAWIE. REKORDOWA AUKCJA!

[3.06.2020]  Obraz Jana Matejki najdroższym obrazem sprzedanym w historii polskiego rynku dzieł sztuki. Rekord padł wczoraj w Warszawie. 

DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ POWRACA

[3.06.2020] Nowa wystawa w Domu Spotkań z Historią. Otwarcie wystawy jest jednocześnie otwarciem po przerwie samego DSH.

OTWARCIE KAPLICY KSIĘDZA POPIEŁUSZKI 

[3.06.2020]  W sobotę, w Sanktuarium Św. Stanisława Kostki zostanie otwarta kaplica z relikwiami błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

KWIECISTA GALERIA

[3.06.2020]  Na zielonym Żoliborzu mzemy odziwiać kwiecistą wystawę Marka Kotarby...

„WIEK PÓŁCIENIA”

[2.06.2020]  Od 5 czerwca w Pawilonie nad Wisłą, filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej, będzie można oglądać wystawę: „Wiek półcienia" – sztuka w czasach planetarnej zmiany.

NOMINACJE DO NAGRODY LITERACKIEJ WARSZAWY 2020

[2.06.2020] Znamy wszystkie nominacje do Nagrody. Zdziewieni czy to Wasi faworyci? 

MUZEUM POWSTANIA OTWIERA SIĘ

[1.06.2020] Muzeum Powstania Warszawskiego otwiera się 3 czerwca. Do dyspozycji gości zostanie oddana nowa ścieżka audio.

NIE WSZYSTKIE KINA RUSZAJĄ

[31.05.2020] Już od 6 czerwca kina zostaną otwarte ponownie po długiej przerwie. Nie wszystkie jednak decydują się na wyświetlanie filmów

BYLIŚMY NA OTWARCIU SYRENIEGO BRZEGU

[31.05.2020] W sobotni wieczór byliśmy w kinie samochodowym. Jak było? Dzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

POMÓŻ TWORZYC ARCHIWUM ŁAZIENEK

[31.05.2020] Muzeum łazienki Królewskie rozpoczyna tworzenie społecznego archiwum Łazienek Królewskich. Zaprasza ludzi do jego współtworzenia i czeka na zdjęcia z domowych archiwów.

SYRENI BRZEG ZAPRASZA NA SEANSE Z SAMOCHODU

[28.05.2020] W sobotę, 30 maja, możemy się wybrać na oglądanie filmu z fotela własnego samochodu.

MUZEUM KATYŃSKIE SIĘ OTWIERA

[27.05.2020] Jedyne na świecie muzeum poświęcone zbrodni w Katyniu otwiera sie dzis ponownie dla zwiedzających...

OTWIERAMY TEATRY WARSZAWSKIE

[27.05.2020] Już w czerwcu będziemy mogli pójść do teatru. Obostrzenia zostały złagodzone...

NOWA WYSTAWA NA ZAMKU

[27.05.2020] Najsłynniejszym „belwederem” króla był serwis przeznaczony dla tureckiego władcy i ten skarb obejrzymy od jutra na wystawie.

BAWARSKA KARIERA TEATRU 21

[26.05.2020] Teatr 21, który w swoich szeregach zrzesza aktorów z zespołem Downa rozpoczyna współpracę z niemieckim teatrem...

FESTIWAL MOZARTOWSKI PRZENIESIONY

[26.05.2020] Jubileuszowy Festiwal Mozartowski w Warszawie został przeniesiony na późniejszy termin...

MUZEUM KARYKATURY WRACA

[26.05.2020] Miłośnicy dobrej satyry są zachwyceni zapewne z powrotu po dłuższej przerwie Muzeum Karykatury...

TEATR IMKA W NOWYM MIEJSCU

[25.05.2020] Teatr IMKA przenosi swoją scenę na Pragę. Jest to skutek wypowiedzenia umowy najmu sali przy ul. Konopnickiej przez Komendę ZHP. 

KONCERT NA DZIEDZIŃCU SZPITALA

[25.05.2020] Niezwykłą atrakcję pacjenta Szpiatala Boelańskiego zafundowała pacjentom i lekarzom Stołeczna Estrada.

RAKI W MAJU, W NARODOWYM!

[22.05.2020] Powstała aplikacja do spotkania z wielką sztuką i robienia kolaży ze znanymi obrazami...

NIEZWYCZAJNA WYSTAWA

[22.05.2020] Otwarto wystawę pokazującą destrukcyjny wpływ człowieka na środowisko...

JUTRO MUSICAL O MUSICALU METRO

[21.05.2020] Co zaprezentuje Komuna Warszawa tego nie wie nikt, ale niewątpliwie warto wybrać się jutro do galerii plenerowej......

PRZEKRÓJ KINO W ZODIAKU

[20.05.2020] Kolejnym obiektem, który "wrócił do życia" jest Zodiak, a w nim wystawa...

STACHURA UPAMIĘTNIONY

[19.05.2020] Wkrótce na Pradze pojawi się nowy teatr i to teatr magiczny, wszyscy możemy go zbudować...

BEZ SZALONYCH DNI MUZYKI

[19.05.2020] Niestety, nie będziemy mogli wybrac sie na świetna warszawska imprezę Szalone Dni Muzyki...

BUDUJEMY MAGICZNY TEATR

[19.05.2020] Już wkrótce wejdziemy do niezwyłego, rzec mozna magicznego teatru. Powstaje na Pradze i możemy to "zbudować"...

WJEDZIEMY NA PAŁAC KULTURY

[18.05.2020] Kolejnym obiektem turystycznym udostępnionym dla turystów jest taras widokowy PKiN i nowe niespotykane zasady...

MUZEUM SPORTU OTWARTE

[18.05.2020] Dziś do grona ponownie owartych muzeów dołącza Muzeum Sportu i Turystyki...

AFERA Z POWĄZKOWSKĄ PIEŚNIĄ KAZIKA

[17.05.2020) Trójka ocenzurowała piosenke Kazika, czym wywołała wzburzenie słuchaczy i artystów...

NIEDZIELNY SPACER: MONIUSZKO

[17.05.2020) Ten spacer możesz odbyć sam. Podpowiadamy, co koniecznie trzeba zobaczyć...

EUROWIZJA JUNIOR W WARSZAWIE

[16.05.2020) Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Polsce. To już kolejny raz, gdy ten prestiżowy konkurs będzie się odbywał w Polsce.

JEDNAK... PRAWIE NOC MUZEÓW

[16.05.2020] Dziś otwarto dla publiczności wnętrza Pałacu w Wilanowie.

JEDNAK... PRAWIE NOC MUZEÓW

[15.05.2020) Mimo wszystko macie szansę uczestnczyć w prawie-Nocy Muzeów... Już jutro!

NOWA WYSTAWA: PRZESZŁOŚĆ RZYSZŁOŚCI

[15.05.2020) Kolejna wystawa rusza, a na niej najwięksi malarze europejscy. Za darmo....

TEATR WARSAWY OCALONY

[14.05.2020] Po latach niepewności zapadła decyzja o wykupie kamienicy na Rynku Nowego Miasta...

WRACA MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

[14.05.2020] Po dwumiesięcznej przerwie, swoje wnętrza otwiera magiczne Muzeum Domków dla Lalek.

BYĆ ALBO NIE BYĆ TEATRU WARSAWY

[13.05.2020] Jutro sesja rady Miasta, kótra zdecyduje o losach teatru...

ŻYWNY - JAK UCZYĆ GENIUSZA

[13.05.2020] Wojciech czy Adalbert? Nauczyciel Chopina używał zamiennie obu tych form swojego imienia.

POWSTAŁA UNIA TEATRÓW NIEZALEŻNYCH 

[13.05.2020) Warszawskie teatry zniezależne powołały orgazniację zacieśniające wspólpracę...

RATUJMY KULTOWĄ KLUBOKAWIARNIĘ

[13.05.2020] Kultowa klubokawiarnia Retrospekcja, ważne kulturalne miejsce Warszawy, walczy o przetrwanie...

MŁYN MICHLA OŻYJE

[13.05.2020] Ruszają prace związane z zagospodarowaniem  parku Michałowskiego na Szmulkach...

CO SŁYCHAĆ W MUZEUM POLSKIEJ WÓDKI

[13.05.2020] Od dziesięciu dni w utrudnionych warunkach działa Muzeum Polskiej Wódki. Jak sobie radzi...

MUZEUM NARODOWE OTWARTE

[12.05.2020] W otwartym po przerwie muzeum panują specjane zasady...

PIERWSZA WYSTAWA W RALU?

[12.05.2020) Prawdopodobnie pierwsza wystawa w okresie epidemii została otwarta na Wiśniewie...

REWOLUCYJNE KONCERTY POD CHOPINEM

[11.05.2020] W tym roku rewolucja w koncertach pod pomnikiem Chopina...

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W POWSZECHNYM

[7.05.2020] Teatr Powszechny w Warszawie wraz z grupą Dream Adoption Society przygotował spektakl, jakiego jeszcze nie było, VR...

Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 768744