ŚLAD WĘGLOWY W STUDIO

Niemal wszystko, co robisz generuje tzw. ślad węglowy. Niemal wszystko, co robisz ma wpływ na środowisko. Niestety, bardzo szkodliwy.

POWIAŁO CHŁODEM

W teatrze Capitol zagościła zła do szpiku kości Królowa Śniegu... To kolejna teatralna baśń w na deskach tego teartu.

PIEKŁO, NIEBO, CZYŚCIC, RAJ...

W poetycką podróż po zaświatach zabiera nas teatr Lalka. „Boska Komedia” w reżyserii Jarosława Kiliana na serio jest boska. 

KAJKO I KOKOSZ NA SCENIE

Opowieść o przygodach słowiańskich wojów z podbija serca czytelników. Po ich historię sięgnął teatr Syrena, tworząc jeden z najlepszych familijnych musicali.

SKĄD TA PANNA, SKĄD TEN JEDNOROŻEC?

PODPOWIADANKI
Poldek i Misia dowiadują się, czemu w herbie Nowego Miasta jest panna z jednorożcem i który królewski potomek jest pochowany w tamtejszym kościele.

NIE MIEJ DREWNIANEGO SERCA

Po przygody krnąbrnego pajacyka  sięgnął Teatr Capitol i powiem szczerze: jest to najlepsza adaptacja „Pinokia”, jaką miałam okazję do tej pory oglądać.

BLIŹNIAKI I WEHIKUŁ CZASU

PODPOWIADANKI
Wehikuł czasu nad Warszawą. Para profesorów, pan Leopold i pani Michalina, odbywają próbny lot. Jaką epokę i jaką trasę wybiorą?

NOWE CZY STARE TO MIASTO

PODPOWIADANKI
Dzisiaj będzie małe co nieco, "polowanko" na rynku, a dla lubiących wyzwania zagadka.

KIM BYŁ TEN FRET?

PODPOWIADANKI
Czym zasłużył się dla Warszawy pan Fret, że od dawien dawna ma na Nowym Mieście swoją ulicę?

PAN KLEKS NIE ŻYJE!

Czy da się „zamordować” jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postaci? Czy można unicestwić Pana Kleksa?!!! Okazuje się, że można.

BEMOWSKI KOPCIUSZEK

Pamiętacie bajkę o Kopciuszku? Bajkową klasykę można oglądać w wersji musicalowej w Teatrze Bemowo, najstarszym teatrze w dzielnicy.

LEKCJA MATMY W TEATRZE

Jeden jeż jadł jabłko... Tak zaczyna się fascynująca lekcja matematyki dla najmłodszych widzów w Teatrze Niewielkim. 

PODPOWIADANKI:
DZIECKO Z KARABINEM?

Czy dzieci rzeczywiście walczyły z bronią w ręku na warszawskich barykadach? Obalamy mit!

PODPOWIADANKI: BOBAS W PAŁACU

Czy pierwsze mieszkanie Mikołaja Chopina było rzeczywiście w pałacu Saskim ?

KUKIEŁKI NA BARYKADZIE

W trakcie powstania warszawskiego na terenie Powiśla i Śródmieścia działał lalkowy teatr. Dzieci miały swoją chwilę zapomnienia w tym ciężkim czasie walk.

ZRÓBMY SOBIE CYRK

TEATR DLA DZIECI
Na przedstawieniu "Jak się robi cyrk" w Teatrze Guliwer poznamy historię dwóch młodych adeptów sztuki cyrkowej, a dzieci ubawią się do łez. To jest to!

UHONOROWAĆ...

PODPOWIADANKI
Padło ich na polach bitew miliony. Nieznanych z imienia i nazwiska obrońców ojczyzny.

SŁABE KINO W GULIWERZE

Czy mieliście kiedyś ochotę wyjść z teatru w trakcie przedstawienia? Ja, niestety, tak. Zdarzyło się..

PODPOWIADANKI: 
I ZNOW SALA TRONOWA

Cierpliwość bliźniaków zostaje wystawiona na kolejną próbę. Ile będzie jeszcze tych tronów?

PODPOWIADANKI: 
NA POKOJACH U KRÓLA

O pudelmantlu, muchach na nosie i małym łóżku, które okazuje się duże. Misia i Poldek buszują dzisiaj po apartamentach Stanisława Augusta.

PODPOWIADANKI:
KRÓL OCZEKUJE

Misia i Poldek dowiadują się, czy można usiąść po prawicy króla na jego tronie i jak ratować ścienne malowidła przez bombardowaniem.

PODPOWIADANKI:
W PRZEDPOKOJU U KRÓLA

Dziś bliźniaki poznają różnicę między własnym przedpokojem a królewską antyszambrą... 

PODPOWIADANKI:
ARRASY CZY GOBELINY?

Czy w Zamku Królewskim można spotkać okrutne gobliny? Tym razem, Miśka i Poldek, uciekając przed burzą szukają schronienia w siedzibie króla Stasia...

PODPOWIADANKI:
NAJWYŻSZY CZY NIE?

Tym razem Misia i Poldek muszą się zmierzyć z zagadką, który budynek w Polsce jest najwyższy. Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna.

PODPOWIADANKI:
POCIĄGOWA MATEMATYKA

Czy oglądając parowozy można zajmować się szyframi? Okazuje się, że można. Poznajcie wybitnych deszyfrantów, Miśkę i Poldka. 

PODPOWIADANKI:
JAK TO Z CZASEM BYŁO

Czy pociągi zawsze jeździły po dwóch torach? Jak liczono czas w podróży transsyberyjskiej? Poldek i Misia zgłębiają problem względność czasu.

LEGENDY W TEATRZE LALKA ON-LINE

Teatr Lalka zaprasza na internetowy cykl „Legendy Warszawskie”. W zestawieniu znalazło się siedem najpopularniejszych opowieści o stolicy.

PODPOWIADANKI:
A GDZIE TEN DWORZEC?

Przyglądałem się Poldkowi. Wyraźnie coś go intrygowało. I rzeczywiście… za chwile wszystkie wątpliwości miały się rozwiać...

PODPOWIADANKI:
CO MA KOLEJ DO OBRUSA?

Co ma starożytna Grecja do obecnej kolei? Czym była droga żelazna? Czemu szyny mają taki a nie inny rozstaw? Miśka i Poldek na tropie kolejowych tajemnic.

PODPOWIADANKI:
KARMIĆ I NIE SZKODZIĆ!

Siedzieliśmy na ławce nad brzegiem stawu. Ja kontemplując piękną powierzchnię wody błyszczącą od promieni słonecznych, bliźniaki klikając w swoich „piekielnych maszynkach”...

ROZRYWKA W CZASACH ZARAZY

Może zastanawiacie się, gdzie można wybrać się z dziećmi w czasach zarazy? Mamy dla was kilka atrakcyjnych propozycji - przynajmiej do czasu kiedy świat nie stanie całkiem.

„ANTYCOVIDOWY” PLAC ZABAW 

Kilka dni temu, w parku im. E. Szymańskiego na Woli powstała przestrzeń dedykowana zabawie najmłodszym – zabawie w starym stylu.

PODPOWIADANKI:
PRZED PAŁACEM

Szliśmy szeroką alejką w kierunku mostka. Pałac pojawiał się i znikał między gałęziami drzew rosnących nad stawem. Tuż przed mostem odezwałem się tajemniczo zniżając głos...

NIEWIELKIE TU I TAM (PREMIERA)

Na muzyczną opowieść o dalekich krajach zaprosił najmłodszych Teatr Niewielki. Teatr zdecydował się na premierę w rygorze obostrzeń.

PODPOWIADANKI:
DOOKOŁA WODY

Bliźniaki oblizywały się po zjedzonych gofrach, ja płaciłem rachunek, a wokół kręciły się gromadki wróbli kłócących się o okruchy z ciastek...

PODPOWIADANKI:
NO, CO Z TĄ NAZWĄ?

Okazało się, że gofry muszą chwilę poczekać. Po drodze zobaczyliśmy okrągły domek z kolumnami przy wejściu...

PODPOWIADANKI:
MALOWANY TEATR

- Szukajcie otwartych drzwi – poradziłem dzieciom, gdy zaczęły się rozglądać za zapowiedzianą niespodzianką. 

PODPOWIADANKI:
ORANŻERIA CZY GALERIA? 

 Skierowaliśmy się w stronę schodów prowadzących na dół, na tyły Starej Pomarańczarni.

WAKACJE MIKOŁAJKA W TEATRZE LALKA /PREMIERA

Mikołajek, to postać wykreowana przez francuskiego pisarza polskiego pochodzenia René Goscinny'ego. Jego historię na scenę przeniósł Teatr Lalka.
 

PODPOWIADANKI:
DLACZEGO NIE TUTAJ

[25.09.2020] Miałem już zamiar odejść od pomnika Fryderyka Chopina, ale Poldek zatrzymał mnie krótką uwagą...

RONJA CÓRKA ZBÓJNIKA 

Za nami premiera jednej z najpiękniejszych historii o miłości i przyjaźni - przyjaźni dzieci. Spektakl, zrealizowany na podstawie książki Astrid Lingeren, bawi i wzrusza do łez w „Teatrze Powszechnym”.
 

PODPOWIADANKI:
FRYCEK NA COKOLE

[18.09.2020] Alejami Ujazdowskimi szliśmy w stronę głównej bramy parku łazienkowskiego. ...

DO SERCA PRZYTUL PSA

[15.09.2020] Premierą spektaklu dla dzieci „Tymoteusz Rymcimci”, o przygodach sympatycznego psa, Teatr Lalka. otworzył nowy sezon 2020/2021.

PODPOWIADANKI:
PIWNA CZY TO PTASIA

[12.09.2020] Szukaliśmy na ulicy Piwnej ptasiej mamy z jej dziećmi. Jak szliśmy w stronę gołębi, widziałam orła, ale czy był z pisklętami...

PINOKIO W PARKU

[8.09.2020] Pamiętacie historię Pinokia — drewnianego pajacyka, który okropnie kłamał i za wszelką chciał zostać prawdziwym chłopcem... Przypomnijcie sobie w spektaklu Teatru Baj...

PODPOWIADANKI:
STAROMIEJSKIE GOŁĘBIE

[4.09.2020] Ulicą Piwną poszliśmy w kierunku placu Zamkowego. Po drodze minęliśmy kamienicę, w której kiedyś mieszkał aktor...

PODPOWIADANKI:
POGODA NA ULICY PIWNEJ

[29.08.2020] Weszliśmy w ulicę Wąski Dunaj, po minucie minęliśmy po lewej stronie Szeroki Dunaj, który kiedyś odgrywał również rolę rynku...

PODPOWIADANKI:
O MAŁYCH ŻOŁNIERZACH 

[21.08.2020] Przed nami, na tle murów obronnych odcinała się niewielka sylwetka. Podeszliśmy bliżej. Na cokole stał mały chłopiec okryty panterką...

A CO TO W SOHO

[10.08.2020] Wśród propozycji teatralnych w Warszawie dla dzieci najmłodszych znajdziemy niewiele propozycji. Jedną z nich jest spektakl „A co to".

PUF! W TEATRZE NIEWIELKIM

[31.07.2020] Na scenie aktorka i dziwne, szare stożki, z których wykluwają się tajemnicze żyjątka, jest duża, kolorowa, unosząca się w powietrzu galaretowata meduza...

NIEBOWOWDA - NIEBO W WODZIE, WODA W NIEBIE

[20.07.2020] Spektakl Teatru Niewielkiego pt. „Niebowoda - koncert”. Przedstawienie odbywające się na zewnątrz, przed siedzibą teatru na terenie, zgomadziło kilkunastu młodych widzów z rodzicami. 

PODPOWIADANKI:
BRAMA BRAMIE...

[14.08.2020] Wyszliśmy z rynku i ulicą Nowomiejską ruszyliśmy w stronę barbakanu. Zatrzymałem się tuż przed nim...

PODPOWIADANKI:
LATARNIE NA DACHACH...

[7.08.2020] Ruszyliśmy szukać wielkiego stawiacza min. Żeby wyjść poza mury obronne miasta musieliśmy przejść przez rynek....

PODPOWIADANKI:
JAK TO Z GOLIATEM BYŁO...

[31.07.2020] Obeszliśmy katedrę i, idąc wzdłuż murów kościoła, kierowaliśmy się ku Kanonii. Nagle Miśka, która szła pierwsza, zatrzymała się ...

PODPOWIADANKI:
SYRENKA Z KATEDRY

[17.07.2020] Szliśmy ulicą Świętojańską. Miśka i Poldek, jak zwykle, ciągnęli mnie do ich ulubionych lodów...

PODPOWIADANKI:
CHRYSTUS OD FARY

[24.07.2020] Lody lodami, ale w końcu znaleźliśmy się w środku katedry św. Jana. Przeszliśmy obok kaplicy – mauzoleum kardynała Stefana Wyszyńskiego i poszliśmy w kierunku kaplicy Baryczkowskiej...

PODPOWIADANKI:
JAK TO Z SYRENKĄ BYŁO...

[10.07.2020] Chodzicie z dziećmi po mieście. Po drodze mijacie ulice, place, pomniki. Czasem może któreś z dzieci rzuci pytanie na ich temat...

ŻYWY PLAC ZABAW

[22.06.2020] Ekologiczny plac zabaw w parku na Kępie Potockiej zaczyna porastać zielonymi roślinami.

MAGICZNY SEN O WARSZAWIE

[5.06.2020 RECENZJA] Lubimy się bawić. Czy w dobie smartfonów i technik cyfrowych prababcia animacji filmowej może być przyjemnością? 

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH AQUAPARKÓW WRACA

[6.06.2020] Ratusz podjął decyzję w kwestii otwarcia jednego z największych w Polsce aquaparków – parku Wodnego Moczydło...

EUROWIZJA JUNIOR W WARSZAWIE

[16.05.2020) Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Polsce. To już kolejny raz, gdy ten prestiżowy konkurs będzie się odbywał w Polsce.

WRACA MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

[14.05.2020] Po dwumiesięcznej przerwie, swoje wnętrza otwiera magiczne Muzeum Domków dla Lalek.

Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732266