Mordyński, który w swojej książce „Sny o Warszawie” zabiera nas w magiczną podróż do powstającego z gruzów miasta, opisując zmagania architektów odbudowujących miasto po wojnie.
Przenieśmy się do Warszawy przedwojennej, zobaczny „co by było, gdyby...” nie było „Powstania przez duże P”. Tytułowa gra w powieszonego to gra z czytelnikiem.
Upalny lipiec 1942 roku. Na terenie warszawskiego getta trwa wielka akcja likwidacyjna. Ludzie są siłą wyciągani z domów i wśród krzyków i wystrzałów..
Najnowsza książka Wydawnictwa Ossolineum - „Archiwum Ringelbluma. Antologia” to dramatyczny zapis dziejów zagłady społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej.
Czy nastolatek może zainteresować się historią zabytkowego cmentarza i przemierzać ścieżki nekropolii w poszukiwaniu ciekawostek? Oczywiście, że tak, jednak od warunkiem...
W związku z setną rocznicą wojny polsko-bolszewickiej ukazała się pozycja Joanny Rolińskiej „Lato 1920”. Książka na podstawie artykułów prasowych tamtego czasu ukazuje codzienne życie Warszawy latem 1920 roku.
[27.08.2020] O Warszawie powstała niezliczona ilość publikacji, ale takich wnikliwych jest niewiele. Czy Marcina Kudłacik poradził sobie z tematem? Sprawdźmy..
„Sobór", e-book przewodnika warszawskiego Piotra Abramczyka to pasjonująca opowieść o kulisach powstania i zagłady jednego z najbardziej znienawidzonych przez Polaków budynków – cerkwi na placu Saskim.
„Dom pisarzy w czasach zarazy” to książka, w której Tomasz Jastrun wraca pamięcią do dziejów rodzinnego domu przy Iwickiej, który w latach stalinowskich zamieszkiwali znani pisarze.
[20.08.2020] na półkach księgarskich ukazała się ksiązka „Dzieci z Pawiaka”. To niełatwa lektura, podczas której nieraz mocniej zabije serce i ściśnie gardło, ale trzeba ją przeczytać...
Nakładem oficyny wydawniczej Znak została wydana książka Agaty Puścikowskiej „Siostry z powstania...". Obszerna, licząca bez mała 486 stron publikacja porusza temat sióstr zakonnych w powstaniu warszawskim.