EURWIZJA JUNIOR W WARSZAWIE

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Polsce. To już kolejny raz, gdy ten prestiżowy konkurs będzie się odbywał w Polsce. 

Poprzedni konkurs zorganizowany w Gliwicach wygrała Polka Viki Gabor. W związku z tym szanse Polski wzrosły, a Prezes TVP zapowiedział starania o to, żeby kolejna Eurowizja Junior odbyła się również w Polsce. Szanse jednak zmniejszało to, że będzie do drugi konkurs w tym samym kraju i czy organizator konkursu Europejska Unia Nadawców zgodzi się na to. Na początku marca zapadła decyzja, że Eurowizja Junior jednak ponownie odbędzie się w Polsce, a organizacją zajmie się Telewizja Polska. Początkowo na miejsce organizacji typowano Kraków, o co starały się również władze miasta. Pod koniec marca wszystko zamarło. Ogłoszono, że decyzja o terminie lub ewentualnym odwołaniu konkursu zapadnie później. 

Podczas koncertu Eurovision: Europe Shine a Light zwyciężczyni poprzedniej edycji Viki Gabor zaprezentowała logo i slogan konkursu. Poinformowano oficjalnie, że 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci przeniesiony został na 29 listopada. Podano też, że miejscem, gdzie się odbędzie będzie Warszawa.  

O mały włos konkurs zostałby odwołany jak normalna Eurowizja, która w tym roku się nie odbędzie. Po przeanalizowaniu tendencji rozwoju wirusa, postanowiono imprezy nie odwoływać.  

Koncert odbędzie się w wynajętym przez TVP studio nagraniowym, prawdopodobnie będzie to ATM Studio w Wawrze. Sloganem konkursu będzie Move the world (Rusz światem), do czego nawiązuje też logo w kształcie kuli ziemskiej.  

Tomasz Chodorski

16 maja 2020 roku
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727370