AFERA Z POWĄZKOWSKĄ PIEŚNIĄ KAZIKA

Dawno nie było takiej afery muzycznej jaka wydarzyła się ostatnio. Na pierwsze miejsce listy przebojów Trójki Polskiego Radia dotarła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Wybór słuchaczy nie spodobał się dyrekcji. Trójka zadziałała jak przystało na tubę propagandową dyktatorskiej władzy rodem z Białorusi lub Korei. W sobotę wieczorem notowanie z nielubianą przez zarząd zniknęło. 

Piosenka jako temat przewodni ma wydarzenie z 10 kwietnia tego roku. Wtedy to w szczycie epidemi, przy odgórnie zamkniętych bramach cmentarzy, na Stare Powązki został wpuszczony jako jedyny w Polsce, szef PiS Jarosław Kaczyński.

„Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację" - tłumaczy się w oświadczeniu z cenzorskich działań Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu 3 PR. 

- Atakowanie Prezesa Jarosław Kaczyńskiemu za to, że w 10-tą rocznicę największej katastrofy jaka spotkała nasz Naród po 1945 roku, złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na Jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim - wypowiedział się Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości. Nie dodał jednak, że było to w okresie, kiedy wszyscy obywatele mieli zakaz wejścia na cmentarze, a także faktu, że w nawet pogrzebach mogło uczestniczyć maksymalnie 5 żałobników.

- Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnie - napisał na swoim profilu w sobotni wieczór Zbigniew Preisner.

Marek Niedźwiecki jest kolejnym legendarnym pracownikiem stacji, którzy z Trójką byli związani od dziesięcioleci i po działaniach dyrekcji rodem z państw dyktatorskich, zostali wyrzuceni lub odeszli z pracy. Lista osób, które w ostatnim czasie z przyczyn politycznych musiały opuścić stację jest długa. Wśrod tych osób znajdziemy m.in. Wojciecha Mana, Artura Andrusa, Magdę Jeton, Jerzego Owsiaka, Marcina Kydryńskiego, Michała Nogasia i wielu innych. W dniu dzisiejszym dowiedzielismy się, że ze stacji odchodzi również Hirek Wrona. Kto następny? Te czystki w stacji spowodowały, że od 1 czerwca ma ruszyć nowe radio, nazywane przez sympatyków starej stacji Nowa Trójką, która przyjęła nazwę Nowy Świat. Stacja ma ruszyć już za kilkanaście dni. Start możliwy był dzięki zbiórce wśród słuchaczy. Wielka kwota jaka była potrzebna na uruchomienie radia została zebrana błyskawicznie.

Na wieść, o tym cenzorskim zdarzeniu rozpoczął się bojkt stacji przez wielu polskich wykonawców oraz wytwórnie fonograficzne, które nie widzą możliwości współpracy ze stacją manipulującą listami przebojów. 

Jaki jest dalszy los Trójki, w której władzę objeli nominowani przez PiS  po objęciu władzy w zarządzie ludzie dyspozycyjni względem władzy? Stacja po jej upolitycznieniu traci z miesiąca na miesiąc kolejnych słuchaczy i być może już wkrótce najlepsza marka radiowa w Polsce sięgnie dna. 

Tomasz Chodorski

17 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732244