NOWE CZUJNIKI JAKOŚCI POWIERZA

Ratusz ogłosił dialog techniczny, który ma pomóc w przygotowaniu przetargu na dostarczenie do Warszawy 170 czujników jakości powietrza wraz z oprogramowaniem. Czujniki zostaną zainstalowane we wszystkich dzielnicach Warszawy i 20 gminach ościennych. 

Lokalizacje poszczególnych mierników zostały wytypowane przez specjalistów z Politechniki Warszawskiej, w taki sposób, że każda z nich najpełniej odzwierciedla stan powierza danej dzielnicy, Część czujników zostanie zainstalowana na budynkach użyteczności publicznej, szkołach i przedszkolach. Wyniki z pomiarów będą na bieżąco udostępnione w Warszawskim Indeksie Powietrza oraz w specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji mobilnej. 

– Cały czas inwestujemy w walkę ze smogiem, aby warszawiacy mogli oddychać czystszym powietrzem. Dotujemy likwidację tzw. kopciuchów, rozwijamy ekologiczny transport publiczny i chcemy jeszcze bardziej rzetelnie informować mieszkańców o stężeniach zanieczyszczenia powietrza, w trosce o ich zdrowie – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. 

Magdalena Kuc

19 maja 2020 roku
Fot. materiały prasiowe
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 359914