PRZEKRÓJ KINO W ZODIAKU.

Warszawski Pawilon Architektury — Zodiak, zamknięty na czas pandemii, ponownie zaprasza na wystawę, poświęconą warszawskim kinom. 

Wystawa pt. Przekrój kino! opowiada o architekturze stołecznych kin w kontekście zmieniających się zapotrzebowań i gustów odbiorców. Można na niej podziwiać rysunki, rzuty architektoniczne i zdjęcia takich kin jak m.in. Atlantic czy, nieistniejąca już, Skarpa. 

Nie zabraknie również części poświęconej multipleksom, które od lat 90. ubiegłego wieku zdobywają szturmem serca warszawiaków. 

- Bardzo się cieszę z wystawy o kinach. Projektowali je często znakomici architekci. Część z tych obiektów przetrwała jedynie w naszych wspomnieniach i na starych zdjęciach. Zostały zburzone, by uwolnić działki pod duże inwestycje komercyjne. Z kina Moskwa zachowały się tylko lwy ze sztucznego kamienia, które stanęły przy ulicy Puławskiej na wprost biurowca z pasażem usługowym. Zniknęło też kino Skarpa. Na szczęście przetrwała Stolica - dziś Iluzjon, w którym możemy oglądać nie tylko dobre filmy, ale także podziwiać klasę architektury tego kina – mówi Marlena Happach, Architekt Miasta. 

Podczas zwiedzania obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczkami oraz zachowywanie  dystansu społecznego. Ograniczona jest również liczba osób odwiedzających wystawę. 

Pawilon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00, w weekendy od 12.00 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny. 

Magdalena Kuc

19 maja 2020 roku
Fot. MaSzt
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727236