WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W POWSZECHNYM

Teatr Powszechny w Warszawie wraz z grupą artystyczną Dream Adoption Society przygotował spektakl, jakiego jeszcze nie było. Wirtualna Rzeczywistość posłuży za zdalne spotkanie wszystkich twórców od reżysera przez aktorów po kamerzystów i dźwiękowców. 

Spektakl pt. „Boska Komedia wersja 2.2” będzie emitowany 8 maja o godz. 19:00 pod linkiem umieszczonym chwilę przed premierą na stronach na facebooku Teatru Powszechnego i Dream Adoption Society. Najbardziej nas zachęca forma. Nawet kamerzyści będą takimi samymi uczestnikami jak aktorzy, a ich udostępniane ekrany będą pełniły rolę kamer. Muzyka będzie grana na żywo, a zajmie się nią Jan Duszyński. Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Garbaczewski. Wszystko dzieje się w specjalnie przygotowanej platformie. 

Adaptacja utworu Dantego Alighieri to, jak informuje nas teatr, modernistyczna medytacja. Jak informuje nas teatr będzie to wędrówka przez Piekło, Czyściec i Raj, a bohaterami będą postacie minionych epok, w które wcieli się aż 13 aktorów. 

W rolach głównych pojawią się m.in. Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Aleksandra Bożek czy Arkadiusz Brykalski. Nie zabraknie też gościnnych twarzy oraz egzotycznych skór. 

To drugi taki projekt Dream Adoption Society. Pierwszy wykon można oglądać na kanale na YouTube tej grupy. 

Zapraszamy przed ekrany komputerów i telefonów 8 maja 2020 r. i szerzenie tej nowoczesnej formy kultury. 

Sławomir Chodorski 

7 maja 2020 r.
Fot. Teatr Powszechny
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727191