TEATR IMKA W NOWYM MEJSCU

Teatr IMKA przenosi swoją scenę na Pragę. Jest to skutek wypowiedzenia umowy najmu sali przy ul. Konopnickiej przez Komendę ZHP. Z dniem 30 maja teatr musi zakończyć swoją obecność w budynku i wyprowadzić się z niego.   

Teatr założony w 2010 roku przez aktora Tomasza Karolaka zajmował pomieszczenia w dawnym budynku YMCA (Young Men's Christian Association) i stąd wziął swoją nazwę w polskim brzmieniu.  W tym roku teatr miał zaplanowany jubileusz, jednak wiosną otrzymał od ZHP wypowiedzenie umowy. Na przestrzeni dziesięciu lat swojej działalności teatr wystawił kilkadziesiąt tytułów i zdobył uznanie i wierność widzów.  

Właśnie trwa przeprowadzka. Teatr IMKA będzie teraz występował w Nowej Warszawie, miejscu znanym wcześniej warszawiakom jako Fabryka Trzciny przy ul. Otwockiej. W tej lokalizacji spektakle teatru będą wystawiane jako Imka Light pod marką Spektaklove. Nowa Warszawa jest przestrzenią zarządzaną artystycznie przez producenta teatralnego Tito Production.  

Na scenie będzie można zobaczyć głównie lekkie sztuki, popularne wśród widzów. Oprócz spektakli zespołu teatru IMKA na scenie zobaczymy również przedstawienia Tito Production oraz Teatru Gudejko. 

Tomasz Chodorski

25 maja 2020roku
Fot. Teatr IMKA
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727283