OLIMPIA WARSZAWA W TARAPATACH

O ratowanie „Dumy Woli” - klubu Olimpia Warszawa apelują kibice, organizując pomoc finansową na portalu zrzutka.pl 

- Smutek, gniew, żal, rozgoryczenie, a przede wszystkim bezradność, to emocje, które towarzyszą miłośnikom nie tylko warszawskiej piłki nożnej, ale również varsavianistom, historykom oraz zwykłym mieszkańcom stołecznego miasta. Miasta przeszło dwumilionowego, stolicy dużego państwa w centrum Europy, kraju, w którym nie tak dawno odbywała się największa piłkarska impreza starego kontynentu. To właśnie w tym mieście – na naszych oczach, umiera kolejny klub sportowy, który w swojej przeszło 68-letniej tradycji wychował wiele pokoleń piłkarzy, klub dzięki, któremu tysiące ludzi, chociaż na chwilę mogło uciec od problemów dnia codziennego – takie słowa można przeczytać na stronie kibiców Legii, wspierających walkę o przetrwanie Olimpii. 

Jak podkreślają kibice, wszystko zaczęło się w chwili śmierci wieloletniego prezesa Olimpii Mariana Parchowskiego, który kochając piłkę nożną, starał się ze wszystkich sił nie dopuścić do upadku zaniedbanego po transformacji i borykającego się z brakiem pieniędzy klubu. 

Obecny Prezes Ryszard Kaczyński nie widzi sensu dalszego utrzymywania Olimpii na warszawskiej sportowej mapie miasta i teren boiska przy Górczewskiej zamierza przeznaczyć pod blokowisko z czynnym siedem dni w tygodniu bazarem. 
- Nie pozwólmy na to! Spróbujmy pokazać, czym jest dla nas tradycja, przeszłość i przyszłość naszych dzieci. Inaczej nie zostanie nic – apelują kibice. 

WRKS Olimpia został założony w 1952 roku na Pradze, dzięki staraniom Kazimierza Jankowskiego. W 1975 roku klub przeniósł się na Wolę. Do czasów transformacji wspierany był przez zakłady im. Waryńskiego. Po upadku komunizmu, jak większość 3-ligowych warszawskich klubów, boryka się z chronicznym brakiem gotówki. Pomysłem na zastrzyk finansowy było otwarcie na jego terenie funkcjonującego w weekendy bazaru. 

Wychowankami klubu są m.in. Wojciech Kowalczyk - reprezentant kadry narodowej, wicekról strzelców na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku, oraz Krzysztof Iwanicki, przez wiele lat związany z Francją, wybrany przez tygodnik France Football najlepszym piłkarzem francuskiej II Ligii.

Magdalena Kuc 

26 maja 2020 roku
Fot. WRKS Olimpia
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140559