WRACA MUZEUM KARYKATURY 

Miłośnicy dobrej satyry są zachwyceni z powrotu po dłuższej przerwie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Dziś instytucja otwarta została dla zwiedzających, tym samym dołączając do sporej już gromadki otwartych warszawskich muzeów. 

Dzień dzisiejszy jest pierwszym dniem pracy muzeum w nowych warunkach sanitarnych i w związku z tym dostosowało do nich zasady zwiedzania.  

Muzeum czynne będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30 - 17.30. W trakcie dnia będzie też przerwa o godz. 13, która pozwoli na wywietrzenie pomieszczeń. Bilety będzie można kupić zarówno przez internet, jak i w kasie, w tym przypadku, pracownicy proszą o używanie bezgotówkowych form płatności.  

Nieczynna będzie szatnia ubraniowa, jednakże istnieje możliwość pozostawienia w niej większych bagaży. Zwiedzanie muzeum będzie możliwe, przynajmniej na razie, wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem oraz po wcześniejszej dezynfekcji rąk. 

Mocno ograniczona zostanie liczba zwiedzających, w salach będzie mogło przebywać od 2 do 4 osób jednocześnie. 

Bilet normalny do muzeum kosztuje 10 zł, ale oczywiście uczniowie, studenci, emeryci i renciści, członkowie i pracownicy organizacji artystycznych, oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, a także kombatanci mogą zakupić bilet ulgowy za 5 zł.  

Aktualnie prezentowane są dwie wystawy: „Marta Czok. TO nazywasz sztuką?” oraz „Bartłomiej Belniak. Mniej więcej naprawdę”.  Mamy nadzieję, że w tych nieśmiesznych czasach muzeum wywoła u zwiedzających szczery uśmiech. 

Tomasz Chodorski

26 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727371