BAWARSKA KARIERA TEATRU 21

Jeden z najciekawszych warszawskich teatrów – Teatr 21, który w swoich szeregach zrzesza aktorów z zespołem Downa i autyzmem rozpoczyna współpracę z niemieckim teatrem Münchner Kammerspiele. 

- Będziemy współpracować i zapraszać na występy gościnne przedstawicieli międzynarodowej sceny inkluzywnej: m.in. Saša Asentić & Per.Art, Teatr 21, Theater HORA i Meine Damen und Herren. Zorganizujemy warsztaty, wymianę wiedzy między tymi grupami a Münchner Kammerspiele– w ten sposób chcemy poszerzać aktualne standardy estetyczne i formy działania. - czytamy w manifeście programowym monachijskiego teatru. 

Oprócz tych działań Münchner Kammerspiele zadeklarował włączenie na stałe do swojego zespołu, aktorów z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Dyrekcja zamierza również zaprosić do współpracy Tizianę Pagalio — aktorkę i reżyserkę z zespołem Downa, na co dzień związaną ze szwajcarskim tetrem — Theater HORA, oraz wystawić wyreżyserowaną przez nią sztukę.

Teatr 21 powstał w 2005 r., swoje przedstawienia prezentowali nie tylko na deskach warszawskich teatrów takich jak Dramatyczny, czy TR Warszawa, ale również w Berlinie, Helsinkach i Pradze. 

Nazwa Teatr 21 związana jest z zespołem Downa, choroba genetyczną, która charakteryzuje się wstępowaniem dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów homologicznych.

Münchner Kammerspiele jest jednym z najważniejszych niemieckich teatrów, współpracujących z takimi reżyserami jak np. Thomas Ostermeier, którego spektakl Powrót do Reims został wybrany jednym z dziesięciu najważniejszych przedstawień niemieckiej sceny teatralnej w 2018 roku. Magdalena Kuc 26 maja 2020

25 maja 2020roku
Fot. Teatr 21
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732289