WARSAW BUSINESS RUNW FORMULE 2.0

Ruszyły zapisy na kolejną edycję charytatywnego biegu biznesowego — Warsaw Business Run. Zespoły można zgłaszać od 27 maja do 10 czerwca na stronie organizatora — Fundacji Poland Business Run.

Bieg odbędzie się na wyjątkowych zasadach, które przez organizatorów zostały nazwane formułą 2.0 (od roku 2020, w którym wybuchła pandemia). 

Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Warszawie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy wszystkich biegaczy na liniach startu w każdym mieście – wyjaśniła dyrektor Fundacji Poland Business Run — Marta Hernik, dodając, że każdy z biegaczy będzie mógł sobie samodzielnie wytyczyć wymagany czterokilometrowy odcinek trasy w dowolnej i odpowiedniej dla siebie lokalizacji. Biec będzie można praktycznie wszędzie, nie ma ściśle wytyczonej trasy. Uczestnicy biegu trasę mogą pokonać sami lub w zespołach. Wszystko będzie uzależnione od przepisów, które będą obowiązywać we wrześniu. Specjalna aplikacja będzie podliczać indywidualne czasy każdego z zawodników, które później będą podlegać ogólnej klasyfikacji. W dniu imprezy tj. 6 września z siedziby fundacji w Krakowie będzie prowadzona transmisja on-line. 

Warsaw Business Run jest częścią ogólnopolskiej akcji Poland Business Run. Od kilku lat gromadzi ona na starcie przedstawicieli szeroko rozumianego świata biznesu. Prezesi, biznesmeni, pracownicy korpo, biegnąc, wspierają swoich podopiecznych zmagających się niejednokrotnie z poważnymi niepełnosprawnościami związanymi z narządami ruchu. Hasło sztafety „Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. W zeszłym roku w Warszawie na starcie stawiło się 4 tys. uczestników reprezentujących stołeczne firmy.

Magdalena Kuc

28 maja 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 140529