NIE WSZYSTKIE KINA RUSZAJĄ

Już od 6 czerwca kina zostaną otwarte ponownie po długiej przerwie związanej z kwarantanną. Nie wszystkie jednak decydują się na wyświetlanie filmów od razu i czekają na możliwość zapewnienia widzom stuprocentowego bezpieczeństwa. Większość kin studyjnych postanawia jednak zacząć udostępniać kulturę warszawiakom. 

Warszawskie kina studyjne poinformowały widzów o możliwości zobaczenia filmów na wielkich ekranach już od początku czerwca. Małe kina bowiem nie mogą pozwolić sobie na tak długą przerwę związaną z kwarantanną i już za kilka dni, mimo obostrzeń to znaczy obowiązkowych maseczek czy zapełnienia sali tylko do połowy, będziemy mogli czerpać kulturę pełnymi garściami. 

Kino Muranów zaprasza na filmy „Zdrajcy”, „Wina we krwi” oraz na oskarowego „Parasite”. Kino Kultura zaprezentuje nam m.in. „Hejtera”, „#tuiteraz” , a także, związanego z aferą usunięcia go z festiwalu filmowego w Gdyni, „Solid Gold”. Od 6 czerwca zobaczymy również filmy na wielkim ekranie kina Luna, choć repertuar jeszcze nie został podany. 

Nie zostaną natomiast otwarte takie kina jak Iluzjon, Kinoteka, Elektronik czy Atlantic. 

Zamknięte pozostają również tzw. Sieciówki, na przykład Helios czy Cinema City, które prowadzą jeszcze rozmowy z władzami na temat bezpieczeństwa seansów. Z tych kin jedynie Multikino zapowiada stopniowy powrót do wyświetlania filmów, nie podając jednak konkretnych tytułów. 

Zachęcamy bardzo do zapoznania się z pełną ofertą wszystkich kin i wspieranie ich w tak trudnej sytuacji.

Sławomir Chodorski

31 maja 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727297