...

WRACA MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

W sobotę, 16 maja, Muzeum Warszawskich Domków dla Lalek planowało jedną z najwiekszych swoich imprez. Zaplanowane były atrakcje warszawskiej Nocy Muzeów. Dziś wiemy, że ta noc została odwołana przez instytucję kordynującą. 

Dla muzeum 16 maja będzie jednak równie ważnym dniem. Właśnie tego dnia ta magiczna instytucja wraca ze swoją ofertą i zaprasza tych mniejszych i tych już nie mniejszych.

Muzeum Domków dla Lalek otwarte zostało w Dzień Dziecka w 2016 roku. Prowadzi ja fundacja Belle Epoque. Kolekcja składa się z ponad stu wiekowych domków dla lalek. Wizyta w muzeum sprawia radość nie tylko dzieciom, świetnie się tu bawią osoby dorosłe i seniorzy. 

W maju w muzeum są nowe godziny otwarcia. Ekspozycje można zwiedzać od godz. 13.00 do 19.00. Oczywiście Muzeum poddano rygorowi sanitarnemu: wnętrza zostały zdezynfekowane, zainstalowano przepływową lampę UV-C (promieniowanie niszczy m.in. wirusy) oraz inne podstawowe zabezpieczenia, jak obowiązkowe maseczki. Wprowadzono obowiązek dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. 

Mimo tych utrudnień polecamy właśnie teraz odwiedzić to muzeum.  Muzeum mieści się na tyłach Sali Kongresowej, a wejście do niej jest z wewnętrznego dziedzińca. Nasza wizyta w placówce pozwoli przetrwać jej ten trudny czas, gdyż muzeum nie jest jednostką budżetową i musi się utrzymać samodzielnie.

Tomasz Chodorski

14 maja 2020 roku
Fot. MaSzt
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727252