DOKUMENTY POD CHMURKĄ

W tym roku znany i ceniony festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się wyjątkowo we wrześniu (zamiast w maju), ale zainteresowani dokumentami mogą spędzić lato na przypominaniu sobie festiwalowych premier z ostatnich lat.

Do 29 sierpnia włącznie na terenie zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle działa kino letnie: seanse odbywają się we wtorki i soboty od godziny 19.30 a wstęp jest bezpłatny. Co można obejrzeć w czerwcu? 

W tym miesiącu, na najbliższą sobotę (20.06 ) zaplanowano film „Świadkowie Putina” (2018, reż. Witalij Manski), opisywany jako rosyjski „House of Cards” w realu. Natomiast w kolejnym tygodniu czeka nas: „Człowiek” (2015, reż. Yann Arthus-Bertrand), czyli portret zbiorowy stworzony na podstawie wypowiedzi 2000 ludzi z 60 krajów (we wtorek: 23.06); oraz „Symfonia fabryki Ursus” z 2018 r. w reżyserii Jaśminy Wójcik (sobota: 27.06). Ostatni seans w tym miesiącu jest zaplanowany na wtorek - 30 czerwca - będzie to „Score. Muzyka filmowa” (2016, reż. Matt Schrader) opowieści kompozytorów, dyrygentów, reżyserów, producentów, agentów oraz ekspertów od spraw kina przybliżą muzyczne techniki i triki stresujące emocjami widzów i oddające dramaturgię scen i obrazów. 

Kino pod chmurką kusi nie tylko interesującymi filmami ale i możliwością leżakowania wieczorem pod chmurką. Leżaki rozstawione są w przepisowych odległościach, a po każdym seansie dezynfekowane. Organizatorzy zapewniają też płyny do dezynfekcji rąk przy wejściu teren przeznaczony dla widzów. Więcej informacji na temat programu i festiwalu można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku i na stronie Elektrowni Powiśle.

Agnieszka Kuś

19 czerwca 2020 roku

Fot. Agnieszka Kuś
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727389