ŻEGNAJ, BRUNER! [WIDEO]

23 czerwca, we wtorek, odbędzie się pogrzeb aktora Emila Karewicza. O uroczystości poinformował jego syn – Krzysztof. 

- Szanowni Państwo, Przyjaciele, pogrzeb Emila Karewicza odbędzie się we wtorek, 23 czerwca 2020 roku. Uroczystość pożegnania rozpocznie się o godz. 13:00 w Domu Pożegnalnym na Wojskowych Powązkach. Emil Karewicz spocznie na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie w al. Zasłużonych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, świecki. 

Część oficjalną z udziałem najwyższych przedstawicieli władz państwowych poprowadzi Prezes Związku Artystów Scen Polskich – Krzysztof Szuster. W uroczystościach weźmie udział Kompania Honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra Wojska Polskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Mowę pożegnalną wygłosi Tadeusz Daszkiewicz – doradca prezydenta RP. Przy miejscu pochówku zostanie oddana salwa honorowa, Krzysztof Karewicz - syn aktora wygłosi krótką mowę pożegnalną. Na zakończenie, na trąbce zostanie odegrany utwór z filmu „Stawka większa niż życie”. 

Emil Karewicz urodził się w 1923 roku w Wilnie. Aktorstwo studiował na PWST w Łodzi. Z Warszawą związany jest od 1962 roku. Grał w Teatrze Dramatycznym, Ateneum i Ludowym, przemianowanym w 1975 na Mały. 

Choć w dorobku ma wybitne kreacje filmowe i teatralne, największą popularność przyniosła mu rola sturmbannführera Hermanna Brunnera w serialu telewizyjnym „Stawka większa niż życie”. 

Aktor zmarł 18 marca br., ale ze względu na pandemię uroczystości odbywają się dopiero po trzech miesiącach. 

Magdalena Kuc

20 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727219