TOKARCZUK HONOROWĄ OBYWATELKĄ

Noblistka Olga Tokarczuk zostanie odznaczona tytułem Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy. O nominacji zadecydowali radni podczas ostatniej czwartkowej sesji Ratusza. 

Honorowe Obywatelstwo Miasta Warszawy to tytuł, którym odznaczani są najwybitniejsi polscy i zagraniczni obywatele. Jest wyrazem najwyższego uznania dla ich zasług oraz wybitnych osiągnięć. 

Insygnia godności Honorowego Obywatela naszego miasta zostaną wręczone podczas specjalnej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim z okazji „Dnia Pamięci Warszawy”. 

Podczas uroczystości Olga Tokarczuk z rąk prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego oraz Przewodniczącej Rady Miasta, Ewy Malinowskiej - Grupińskiej odbierze medal, dyplom i legitymację. 

Na razie nic nie wiemy o dacie tego wydarzenia. Zwyczajowo wręczanie insygniów odbywa się 31 lipca. W tym roku ze względu na pandemię, uroczystość odbędzie się prawdopodobnie w innym terminie. O dacie Miasto poinformuje w specjalnym komunikacie. 

Olga Tokarczuk jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Otrzymała ją w 2018 r. za „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia” . Jest autorką m.in. takich powieści jak „Prawiek i inne czasy”(1996), „Dom dzienny, dom nocny”(1998), , „Bieguni”(2007), czy „Księgi Jakubowe”(2014). 

 Magdalena Kuc 

20 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727256