RUSZA KINO PLENEROWE – FORT 8

Po ponad dwumiesięcznej przerwie, już jutro 4 czerwca o 21.00 seansem filmu „Bogowie” wraca do nas plenerowe kino – Fort 8. 

Wybór tego filmu nie jest przypadkowy. Jest on formą podziękowania dla tych wszystkich, którzy stali i stoją nadal na pierwszej linii w walce z koronawirusem, przede wszystkim dla całej służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i tych, którzy umożliwiają funkcjonowanie służb medycznych. Podziękowanie należy się także pozostałym służbom jak policji, straży pożarnej, ale również ludziom wielu innych zawodów. To dzięki nim wszyscy pozostający w domach mają prąd i wodę, mogą pójść do sklepu. Ta lista pracujących dla nas na co dzień bez rozgłosu jest długa. 

„Bogowie” to film opowiadający prawdziwą historię. Lekarz, buntownik rzucający wyzwanie wszystkim ograniczeniom, także władzy. Dziś przeszczep serca jest normalną procedurą, ale początki były trudne, nie zawsze wieńczone sukcesem. Znakomita rola Tomasza Kota, który stworzył filmową postać profesora Religi, pioniera polskiej transplantologii, twórcy kliniki kardiochirurgii w Zabrzu. Towarzyszą mu takie gwiazdy naszego filmu jak Jan Englert, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski czy Piotr Głowacki. Film wielokrotnie nagradzany, m. in. jako najlepszy film 2014 roku, obejrzało w kinach ponad 2,2 miliona widzów. 

Seans tego filmu ma być inauguracją regularnych czwartków filmowych planowanych co 2 tygodnie – następny 18 czerwca. Specjalne podziękowanie należy się firmie Watchout Studio - partnerowi "Filmowych czwartków w Forcie 8" i producentowi filmu „Bogowie”, gdyż to dzięki ich wsparciu uczestnictwo w seansach jest całkowicie bezpłatne.

Ponieważ jest to impreza plenerowa, życzymy dobrej pogody. 

Franciszek Trynka 

13 czerwca 2020 roku
Fot. Sabina Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732184