KWIECISTA WYSTAWA

Galeria Przystanek zaprasza na wystawę „Żoliborz w kwiatach”, w ramach której do 20 lipca br. będzie można obejrzeć prace Marka Kotarby - jednego z najciekawszych artystów związanych z Warszawą. Prace zatytułowane – Motywy Kwiatowe, wiszą na ogrodzeniu parku im. Stefana Żeromskiego. 

Marek Kotarba jak sam o sobie mówi jest niezależnym artystą interdyscyplinarnym: rzeźbiarzem, malarzem, grafikiem i rysownikiem. Studiował rzeźbę pod kierunkiem prof. Ludwiki Nitschowej. Dyplom otrzymał w pracowni Antoniego Fałata i prof. Barbary Szubińskiej. 

Prace artysty można znaleźć nie tylko w zbiorach polskich kolekcjonerów, ale również u wielbicieli jego twórczości z takich krajów jak Francja, Finlandia, USA czy Izrael. 

Nazwisko Marka Kotarby jest wymieniane w wąskim gronie artystów związanych z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Z jego pracami można się spotkać w Muzeum w Nieborowie, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu i w Międzynarodowym Muzeum Ceramiki w Faenzie, we Włoszech.. 

Galeria Przystanek zlokalizowana jest na rogu pl. Wilsona i ulicy Mickiewicza. Plansze zostały rozstawione z uwzględnieniem obowiązującego dystansu społecznego.

Magdalena Kuc 

3 maja 2020 roku
Fot. Grażyna Piela
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732251