JEDNAK PŁYNIE, KURKA WODNA

To dobra wiadomość dla miłośników rejsów po Wiśle, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie to jedyna taka propozycja w tym sezonie. Trwa ustalanie harmonogramu rejsów, powinny one ruszyć jeszcze w czerwcu. 

Rejsy planowane są w dwu wariantach. Pierwszy, z przystaniu w porcie Czerniakowskim, to rejsy w centrum miasta. W terminie późniejszym planowane są rejsy po dzikim odcinku Wisły rozpoczynające się z przystani w Młocinach. Rejsy z Młocin dofinansowane są z funduszy gminy Bielany i będą bezpłatne. 

„Kurka Wodna” to oryginalna konstrukcja pływająca. Dwupokładowy katamaran zaprojektował i zbudował w 2007 roku Jan Osiński, prywatnie mieszkaniec Młocin. Jednostka początkowo wykorzystywana w rejsach rodzinnych sprawdziła się na Mazurach i Zalewie Wiślanym. To, że możliwe będą rejsy, wynika z jej małego zanurzenia, co przy obecnych niskich stanach wód Wisły jest dużym atutem. 

W pełni warszawska kariera „Kurki Wodnej” rozpoczęła się w 2016 roku, po uruchomieniu przystani w Młocinach, gdzie znalazła swoją stałą przystań. Wtedy to uzyskała wszelkie pozwolenia i homologacje na wykonywanie rejsów. Zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Może jednorazowo zabrać 12 pasażerów i jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. 


Franciszek Trynka

4 czerwca 2020 roku
Fot. Kurka Wodna
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 359939