MUZEUM POWSTANIA OTWIERA SIĘ

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do ponownego zwiedzania swoich wnętrz. Od 3 czerwca br. będzie możliwość zwiedzania, a do dyspozycji gości zostanie oddana nowa ścieżka audio. 

Możliwe jest również tradycyjne zwiedzanie ekspozycji z zamawianym na miejscu przewodnikiem, ale dotyczy to wyłącznie osób indywidualnych i tych, które zamieszkują w jednym gospodarstwie domowym. Zwiedzanie grupowe zostało zawieszone do odwołania. Na terenie muzeum obowiązują przepisy związane z pandemią. Chodzi o przestrzeganie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa maseczkami, oraz noszenie jednorazowych rękawiczek. 

Dyrekcja muzeum, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, przygotowała ścieżkę audio, z której będzie można korzystać za pomocą własnego smartfona. Na gości, chcących w ten sposób zwiedzić obiekt, w kasach muzeum, będą czekać karty z kodem QR, które po zeskanowaniu przeniosą ich na stronę muzeum, wprost do dźwiękowego przewodnika. Trasa obejmuje ekspozycję muzealną i Park Wolności. Dyrekcja zachęca do zabrania ze sobą własnych słuchawek. 

Ze względu na epidemię niektóre elementy ekspozycji nie będą dostępne. Chodzi głównie o szuflady z biogramami i zdjęcia w fotoplastykonach. 

Dla osób, które nie mogą lub nie chcą opuszczać swoich domów muzeum przygotowało specjalną aplikację, ważną do końca czerwca 2020 roku, umożliwiającą wirtualne zwiedzanie placówki. Link do aplikacji podany jest na stronach MPW. Również tam dostępne są kody QR. Trasa wirtualna trwa ponad godzinę i jest dostępna w języku polskim i angielskim. Co ważne, po ściągnięciu aplikacja nie wymaga dalszego połączenia z siecią. 

Muzeum czynne jest w godzinach od 10.00 do 18.00, we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem wtorków.

Magdalena Kuc 

1 czerwca 2020 roku
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732285