KULINARNA PODRÓŻ PRZEZ ŚWIAT

Trwa Grochowski Festiwal Streetfood'u i specjalnie dla Was odwiedziliśmy to miejsce. Warto udać się w kulinarną podróż dookoła świata... 

- My jesteśmy na stadionie przy Podskarbińskiej. Jest fajne, różne jedzenie. I coś tajskiego też! A ty gdzie jesteś? - przy bramie OSiR Praga Południe kilku znajomych umawiało się przez telefon. Pora akurat na sobotni obiad i piękna pogoda na piknik. To atrakcje, które czekają w ten weekend na amatorów street food na Stadionie „Orła”. 

Szesnaście food tracków i wybór faktycznie szeroki – prawdziwa kulinarna podróż dookoła świata. Można wybierać m.in. szaszłyki i grillowane kiełbasy, tajskie makarony pad thai, pachnące czosnkiem i chrupiące langosze, burgery, frytki czy kubańskie kanapki. Jeden spacer wzdłuż stoisk z jedzeniem może nie wystarczyć, żeby podjąć decyzję, co zjeść, bo wszystko pachnie i wygląda zachęcająco. Apetyczne zapachy pomogą zlokalizować stadion, ale zdecydowanie rozpraszają. Luzik. Można przecież przysiąść przy stoliku albo rozłożyć się na trawie i po prostu pocieszyć się rodzinnym lub towarzyskim piknikowaniem pod gołym niebem. Plany jedzeniowe wyklarują się same, bo nic tak nie zachęca do jedzenia, jak oglądanie, co z apetytem zjadają inni. Niektórzy zaczynają od deseru: porcją hiszpańskich churros do kawy lub klasyczną watą cukrową. 

Grochowski Festiwal Streetfood'u zaczął się wczoraj 5 czerwca, przy niezbyt sprzyjającej pogodzie. Kogo wystraszył piątkowy deszcz ma jeszcze szansę przekąsić coś niecoś dziś (sobota) do godziny 21 i jutro. W niedzielę 7 czerwca impreza zacznie się o godzinie 12 i potrwa do wieczora, do 20. To dopiero początek – zapewniają organizatorzy MJ Events. Wychodzą z założenia, że każda dzielnica Warszawy jest wyjątkowa i każda zasługuje na własny festiwal, więc zapraszają do śledzenia wydarzeń na facebooku. Kolejne dzielnicowe festiwale już wkrótce. 

Na zdjeciach: szaszłyk z metra z Szaszlykarnia.pl oraz langosz w wersji Vendetta (ciasto ziołowe, oliwa czosnkowa, śmietana, ser żółty, salami i rukola) z Lubish Langosh. Opcje wegetariańskie można znaleźć m.in. w ofercie stylowego włoskiego food tracka Albo Albo Makarony. Weganie mogą ustawić się do zamówienia w Wok King. 

Jakie są regulacje bezpieczeństwa na „Grochowskim Festiwalu Streetfood'u”? Klientom przypomina się o konieczności utrzymania odległości podczas zamawiania, preferowana jest płatność kartą, a płyny do dezynfekcji są ogólnie dostępne dla wszystkich uczestników przy wejściu na stadion i na każdym stoisku. W strefie jedzeniowej stoliki ustawione zgodnie z aktualnymi wymogami. 

Agnieszka Kuś 

6 czerwca 2020 roku       
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 378742