MUZEUM CHOPINA DOPIERO W LIPCU

Jak podało Muzeum Fryderyka Chopina podjęcie na nowo działalności po zamknięciu spowodowanym pandemią nastąpi dopiero 15 lipca. To bardzo daleki termin, ale muzeum tłumaczy to nie tylko koniecznością dostosowania placówki do nowych warunków zwiedzania, ale również pracami związanymi z samą kolekcją. Jednym z czynników, który sprawia, że muzeum żyje jest zmiana wystroju. I tak też ma być w tym przypadku. Realizowana jest nowa szata graficzna ekspozycji. Zobaczymy nowe eksponaty, które dotychczas nie były prezentowane w muzeum. Zaktualizowane oraz rozbudowane mają być opisy. I niespodzianka… Oprócz polskiej i angielskiej ma być dostępna również wersja francuska. 

Nowością będzie „strefa słuchania” zorganizowana w Sali Koncertowej. Będzie w niej można posłuchać nagrań zrealizowanych podczas Konkursów Chopinowskich. Inicjatywa bardzo ciekawa, tylko czy właściwa w okresie, gdy obowiązywać będzie limit odwiedzających całego muzeum do 60 osób. Połowa zwiedzających może wybrać dłuższy postój z muzyką Fryderyka. Sale ekspozycyjne zaś poświecą pustkami. 

Bowiem narzucone będą oczywiście warunki bezpieczeństwa w czasie wizyt. Będzie już wspomniany limit gości. Obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk, noszenie maseczek i rękawiczek podczas wizyty (muzeum prosi o przynoszenie własnych rękawiczek). W Sali Kompozytor możliwe będzie słuchanie nagrań z wykorzystaniem kodów QD. I jak możemy przeczytać na stronie internetowej muzeum „w celu ich odsłuchania zachęcamy do korzystania z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek”.

Dni otwarcia placówki pozostają te same, czyli od wtorku do niedzieli, zmienią się natomiast godziny: od 11 do 19 (kasy czynne do 18.15). Muzeum zachęca gości do zakupu biletów on-line. 

Andrzej Papliński 

13 czerwca 2020 roku 
Fot. Andrzej Papliński
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727357