DOKUMENTY W ELEKTROWNI

Przez całe wakacje we wtorki i w soboty o 19.30 w Elektrowni Powiśle trwa przegląd najciekawszych filmów z festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Mimo czasem niesprzyjającej pogody pokazy cieszą się zainteresowaniem – kiedy pada widzowie sprawnie wciągają leżaczki i kocyki w podcienia budynków wokół patio i ogladanie nadal trwa w najlepsze. Co przewidziano w repertuarze na bieżący miesiąc?  

Pierwszy seans lipca już w sobotę (4.07) z pytaniem o metafizyczny sens biegania, czyli film „3100: biegnij i medytuj” (2018, reż. Sanjay Rawal). We wtorek (7.07) kolejna trudna kwestia: „Czy ufasz temu komputerowi?” (2018, reż. Chris Paine).

W sobotę, 11 lipca, gratka dla amatorów starego kina i legendarnych twórców w biograficznym obrazie „Książę i Dybuk” (2017, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski). To historia Michała Waszyńskiego, reżysera kinowych hitów z Eugeniuszem Bodo oraz pełnego mistycyzmu „Dybuka”. Natomiast „My Generation” ( 2017, reż. David Batty) to propozycja na wtorek (14.07). Ten film zabierze nas na wyprawę w świat brytyjskiej popkultury lat 60. XX wieku przez pryzmat doświadczeń i wspomnień Michaela Caine'a. 

Wieczór w sobotę 18 lipca będzie poświęcony fenomenowi obywatelskiego dziennikarstwa śledczego i międzynarodowemu serwisowi Bellingcat („Bellingcat: prawda w czasach postprawdy”, 2018, reż. Hans Pool). „Stroiciel Himalajów” (2018, reż. Michal Sulima), opowieść o niezwykłym zleceniu londyńskiego stroiciela pianin, to film, który będzie można zobaczyć we wtorek 21 lipca. 

Ostatnie dwa seanse w lipcu to: „Maszyna do pisania” (2016, reż. Doug Nichol), przewidziana na sobotę (25.07) opowieść o roli tego urządzenia w kulturze i procesie twórczym oraz „Sakawa” (2018, reż. Ben Asamoah), czyli spojrzenie na świat internetowych oszustów z Ghany i jednocześnie propozycja na wtorek (28.07). Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Agnieszka Kuś 

3 lipca 2020 roku
Fot. Tomasz Chodorski
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727279