TRZECIA NA ŚWIECIE: KELNERKA W ROMIE

Teatr Muzyczny Roma nie próżnuje, mimo długiej przerwy, lecz ciężko pracuje nad nowym repertuarem. Teatr właśnie poinformował swoich widzów o pracy nad nowym musicalem, który pojawi się w najbliższym sezonie teatralnym 2020/2021. Na deski teatru wejdzie „Waitress” - Kelnerka. Spektakl, który w ostatnim czasie podbił Broadway. 

Musical będzie jednym z „najświeższych” musicali wystawianych na scenie największego teatru musicalowego w Warszawie. Swoją premierę na Brodwayu miał on w sierpniu 2015 roku. Wystawiany był głównie w języku angielskim, a język polski będzie drugim językiem, na który „Waitress” zostanie przetłumaczony. 

„Kończy się najdziwniejszy w historii sezon teatralny. My jednak patrzymy w przyszłość – i mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Udało nam się pozyskać prawa do wystawienia jednego z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat na Broadwayu i West Endzie. W następnym sezonie będziemy planowali w TM ROMA premierę musicalu WAITRESS” - pisze teatr. 

Muzykę i scenariusz oryginału stworzyła Sara Bareilles. Jest oparty na filmie pod tym samym tytułem zrealizowanym w 2007 roku przez Adrienne Shelly. Opowiada on o Jenny Hunterson - tytułowej kelnerce pracującej w małomiasteczkowej jadłodajni. Jenny żyje ze swoim mężem Earlem, który po ślubie się zmienił i zaczął traktować swoją żonę przedmiotowo, uzależniając ją całkowicie od siebie. Bohaterka niespodziewanie zachodzi w ciążę i zaczyna romans z przystojnym ginekologiem. Romans przeradza się w miłość, a tragedia rodzinna w bajkę… 

Jak historia skończy się w Romie? Czy kopciuszek zmieni się w królewnę? Zobaczymy już jesienią. 

Sławomir Chodorski 

5 lipca 2020 roku 
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732228