WARSAW SUMMER JAZZ DAYS W NOWEJ FORMULE

Startuje kolejna edycja Warsaw Summer Jazz Days. 

Tegoroczny festiwal odbędzie się zgodnie z planem, w dniach 9 – 12 lipca. Ze względu na pandemię zmienione jednak zostały program i formuła festiwalu. Większość koncertów odbędzie się w Klubie Stodoła, który został przygotowany tak, aby mógł bez problemu pomieścić w swoich wnętrzach 150 osób. 

Warsaw Summer Jazz Days odbędzie się pod znakiem polskich muzyków jazzowych. Usłyszymy m.in. znakomitego saksofonistę Adama Pierończyka, kultowy band Młynarski/Masecki oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych kwartetów jazzowych w Europie — Maciej Obara Quartet. 

Nowością festiwalu i absolutnym hitem będą występy młodych muzyków jazzowych grających w piętrowych „londyńskich autobusach” poruszających się po ulicach Warszawy. W każdym dniu odbędzie się sześć takich mobilnych koncertów. Trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę festiwalu i jego promocję wśród warszawiaków. 

Codziennie, w różnym miejscach miasta zabrzmi hejnał specjalnie skomponowany przez trębacza Piotra Damasiewicza. Dodatkowo muzyka jazzowa będzie puszczania z głośników zainstalowanych w mieście. Prowadzone będą także różnego rodzaju działania w portalach społecznościowych. 

„Celem Warsaw Summer Jazz Days będzie pokazanie wszystkim fanom jazzu w Polsce i wielu warszawiakom, że festiwal jest i będzie wbrew wszelkim przeciwieństwom. Komunikacja festiwalu ma pokazać jego siłę i niezłomność” - czytamy na stronach wydarzenia. 

 Magdalena Kuc 

8 lipca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732173