TEATRALNA MAJÓWKA W UPALNYM SIERPNIU

Tym razem tradycyjna już Majówka Teatralna odbędzie się w sierpniu. Impreza organizowana jest cyklicznie od siedmiu lat. W programie przygotowano wydarzenia kulturalne z zakresu teatru ulicznego, cyrku oraz muzyki. 

Sierpniowa majówka odbędzie się w dzielnicy Praga-Południe, nad jeziorem Balaton. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Akt, mający swoją siedzibę właśnie w tej dzielnicy. Majówka ma na celu prezentacje zjawiska teatru ulicznego, nieco już zapomnianego, który może być bardzo widowiskowy. 

Na Majówce zaprezentuje się Teatr Akt z akcją „Podróżnicy” oraz znanym już spektaklem plenerowym „Płonące laski 4”. Wystąpią również zaproszeni goście teatru. Cała impreza skierowana jest zarówno do dorosłych jak i dzieci. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny i finansowany przez Dzielnicę Praga-Południe. 

W programie znalazły się animacje i występy artystyczne odbywające się od godz. 17 do 20. W tej części programu wystąpią: Teatr Limen, Robert Jędrzejewski, Rafał Śpiewak, Dominik Muraszko, Marek Wasilewski, Coolek, Yana Zrazhevskaya, Garouaz El Houceine, Aleksandra Olszewska. 

O godz. 17.30 będziemy mieli możliwość obejrzenia „Podróżników” Teatru Akt. Godzinę później o godz. 18.30 i ponownie o 20.00 wystapi Rympau Duo, a o 20.30 czeka nas ogniste przedstawienie „Płonące laski 4” w wykonaniu Teatru Akt. Wydarzenie zamknie występ Orkiestry Ludwika Sarskiego i Małolepszy. Ta część programu rozpocznie się o godz. 21.15. 

Uczestników czeka obowiązek stosowania się do wytycznych sanitarnych. Wydzielony zostanie teren dla widowni, na którym będzie obowiązywać przestrzeń 5m2 na uczestnika i będzie obowiązywać m.in. zachowanie dwumetrowego dystansu między uczestnikami. 
 
Tomasz Chodorski

7 sierpnia 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732151