PRZEDOSTATNI BÓJ W KLUBIE KOMEDIOWYM - PREMIERA

W nowej siedzibie, świeżo po przenosinach na Nowy Świat, Klub Komediowy wystawił premierowe przedstawienie „Bój to jest nasz przedostatni”. 

Spektakl opowiada o „przedostatnim boju”, który możemy podjąć właśnie tuż przed końcem naszego żywota. To ostatni zryw seniora, o który należy zdecydowanie zawalczyć, by przeżyć jeszcze jedną, być może ostatnią przygodę. 

Sześćdziesięciopięcioletniego bohatera poznajemy w sympatycznej na pozór Willi „Morfea” – domu spokojnej starości. Opiekują się tu nim bardzo niesympatyczni, można nawet rzec złowrodzy, pielęgniarze. W momencie opuszczenia przez nich pokoju Dariusza, wbiega tu szalona emerytka Mery. Emeryci ruszają na wielką ucieczkę z tego nieprzyjaznego miejsca. Podczas wędrówki wraz z bohaterami trafimy na bal w pałacu hrabiny Lecytyny, spotkamy zdziwaczałą Lady Dziadygą oraz Herę i Ariadnę. A bohaterowie trafią także na futerkowy dywanik Boga Ojca. 

Ta awanturniczo-geriatryczna farsa muzyczna, jak mówią o niej sami twórcy, to blisko dwugodzinna inteligentna zabawa dla widzów. Spektakl momentami przypomina nam wspaniałe przedstawienia rodem z „Kabaretu Starszych Panów”, momentami abstrakcyjne scenki, niczym u Monty Pythona. Brawurowo poprowadzona akcja oraz błyskotliwe dialogi przeplatane są piosenkami. 

„Bój to jest nasz przedostatni” to sprawnie zrealizowane przedstawienie komediowe i sprawnie zagrane przez zespół aktorski. Wieczór na tym spektaklu to zdecydowanie nie jest wieczór stracony. 

Tomasz Chodorski 

19 marca 2020 roku
BÓJ TO NASZ PRZEDOSTATNI

Reżyseria: Michał Sufin
Tekst: Michał Jońca, Michał Sufin
Scenografia:  Michał Jońca
muzyka: Bartosz Weber (Babaa, Mitch and Mitch)
Obsada:  Katarzyna Dąbrowska, Kamila Kamińska, Dorota Krempa, Bartłomiej Magdziarz, Szymon Roszak, Grzegorz Woś

Czas trwania:  120 min (1 przerwa)
Data premiery: 8 marca 2020 roku

Klub Komediowy 
Bar Rakieta
ul. Nowy wiat 4a
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732300