"W ŁÓŻKU Z RABUSIEM" - PREMIERA

Po przerwie spowodowanej pandemią oraz przerwą wakacyjną Teatr Komedia ruszył premierowym przedstawieniem „W łóżku z rabusiem”. 

Sztuka, przygotowana przez reżysera i jednocześnie dyrektora teatru Tomasza Dutkiewicza, oparta jest na farsie brytyjskiego pisarza Michaela Parkera. 

Bohaterów spektaklu poznajemy w domku na plaży, gdzie spotykamy panią domu - Ashley Worthington, w którą wciela się Joanna Koroniewska. To właśnie tu, w wielkiej rodzinnej rezydencji Massachusetts, wykorzystując nieobecność swojego męża Williama Worthingtona III, sukcesora majątku, Pani Worthington umawia się na schadzkę ze swoim kochankiem. Mogą spokojnie upajać się byciem ze sobą, gdyż William wyjechał do Delaware na polowanie z kolegami. Nikt nie przeszkodzi kochankom, bo mimo że służba jest w rezydencji, to nie ma ona prawa wejścia do domu na plaży. Zaczyna się sielski weekend... Ale, ale… czy na pewno sielski? Chwilę później w domku pojawia się sam William, grany przez Jana Jankowskiego, i o zgrozo... On również postanowił spędzić weekend ze swoją kochanką. Jest spokojny, bo przecież jego żona jest daleko, wyjechała do swojej matki do odległego Bostonu. Nie spodziewa się, że już za chwilę małżonkowie staną oko w oko w bardzo niekomfortowych okolicznościach. 

Małżeństwo Państwa Worthington już od dawna nie jest wymarzonym związkiem obojga małżonków. Oboje chętnie by się rozwiedli, ale na drodze do spokojnego rozwodu staje oczywiście majątek. Ona nie dostanie prawie nic, bo przed ślubem podpisała intercyzę, on może stracić rodową kolię o gigantycznej wartości, który jest pamiątką rodzinną owianą legendą. Ona ma szanse na majątek, jak udowodni zdradę męża, on musi uratować kolię przed utratą. Każda z par ma pomysł na uzyskanie przewagi przy rozwodzie, ale to wymaga nieco przebiegłości. Pani Worthington postanawia przygotować pułapkę na męża i podsunąć mu swoją przyjaciółkę nimfomankę, graną przez Elżbietę Romanowską i udokumentować to zdarzenie za pomocą zdjęć. William z kochanką postanawiają sfingować kradzież rodzimego klejnotu. Pobyt dwóch par w jednym, nawet bardzo dużym, domku na plaży musiał doprowadzić do spotkania zakłopotanych małżonków, którzy zaczynają się pokrętnie tłumaczyć. Na scenie pojawia się cała plejada nieoczywistych postaci, jak wspomniana nimfomanka, „podrobione” siostry zakonne czy niedorajda detektyw. Masa zabawnych zdarzeń i zbiegów okoliczności sprawia, że publiczność świetnie się bawi przez cały spektakl. 

Choć momentami widz może mieć wrażenie niewielkich dłużyzn, to mimo wszystko są to miło spędzone ponad dwie godziny dobrej zabawy. 

Tomasz Chodorski 

15 września 2020 roku  
W ŁÓŻKU Z RABUSIEM
Michael Parker

Tłumaczenie: Emilia Miłkowska 
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada: Joanna Koroniwska, Marta Wierzbicka, Elzbieta Romanowska, Olga Borys, Jan Jankowski, Piotr Zelt, Tomasz Dutkiewicz.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Czas trwania: 140 minut (1 przerwa) 
Data premiery: 8 września 2020 roku

Teatr Komedia
ul. Słowackiego 19a
Fot. Sabna Chyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727198