THE SHOW – PREMIERA W RELAXIE

W sobotni wieczór na najmłodszej scenie – Scenie Relax Warszawy odbyła się premiera spektaklu „The Show” w reżyserii Konrada Bikowskiego. 

Spektakl wystawiony został w komfortowej sali teatralnej Scena Relax, mieszczącej się w miejscu legendarnego kina Relax. 

Wydarzenie zapowiadało się znakomicie. Organizatorzy zapowiadali „spektakl muzyczno-taneczny, jakiego dawno nie było”, przywołując pamięć słynnego „Follies” Florenza Ziegfelda, królującego niegdyś w Nowym Jorku. Czy porównanie to było trafione? 

W pewnym sensie tak. W koncercie wystąpiły trzy rewelacyjne wokalistki. Usłyszeliśmy Kasię Moś, która trzy lata temu reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji oraz Monikę Urlik i Asleyę Dec – znane m.in. z programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Oprócz nich na scenie wystąpił wokalnie Michał Kaczmarek. W spektaklu wykonanych zostało kilkanaście anglojęzycznych piosenek popowych, w tym m.in. przeboje Beyonce, Stinga, Cher, Christiny Aguilery, Madonny. Wszystkie wokale wykonane zostały z półplaybacku. Całość ozdobiona była układami choreograficznymi i widowiskowymi kostiumami tancerek. 

Oprócz popisów wokalnych mieliśmy okazję oglądać popisy gimnastyczne w powietrzu oraz pokaz burleski w „kieliszku”. Mieliśmy gorącą brazylijską sambę oraz popisy rewiowe z piórami rodem z Paryża. Z tego wszystkiego powstał nieco dziwny konglomerat wokalno-choreograficzny. Nie jasne było przesłanie całego spektaklu. Można było odnieść wrażenie, że reżyser nie specjalnie ma pomysł na przedstawienie, że stara się wrzucić jak najwięcej atrakcji, które mogą się spodobać widzom. 

Wieczór poprowadzony był przez znanego drag queen Mariusza Ząbkowskiego, znanego jako Dżaga, który jednak niespecjalnie radził sobie z prowadzenia wydarzenia. 

Mocną stroną koncertu była wspaniała akustyka sali i perfekcyjna realizacja dźwięku, dzięki której słuchanie muzyki było prawdziwą przyjemnością. 

 Tomasz Chodorski 

30 września 2020 roku
Fot. materiały prasowe
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732164