IMPROWIZOWANA PREMIERA W TEATRZE WARSAWY

Kolejny odważny krok teatru WARSawy miał miejsce 3 października. Tego dnia odbyła się premiera „Brak scenariusza na ośmiu aktorów” w ramach Społecznej Sceny Debiutów. 

Spektakl „Brak scenariusza...” to projekt, w którym udział wzięli bardzo młodzi aktorzy rozpoczynający swoją przygodę z teatrem improwizowanym. Ten specyficzny rodzaj teatru, to teatr na żywo, wydarzenie powstające na oczach widzów. Tu wszystko się może stać, nic nie jest pewne, nie wiadomo, jak historia się zacznie, a tym bardziej nie wiadomo, jak się skończy. Aktorzy nie znają tematu, na jaki będą musieli odgrywać sceny, bo to właśnie publiczność „podrzuca” im temat. 

Tym razem projekt został zrealizowany pod okiem doświadczonych improwizatorów z popularnego w Warszawie Klubu Komediowego. Pod czujnym okiem jego założycieli przygotowany został spektakl składający się z kilku scenek wykonywanych przez młodych aktorów na zadane przez widownię tematy. Sceny prezentowane były w duetach i były to kilkuminutowe prezentacje. 

Przedstawienie zostało poprowadzone przez improwizatora i scenarzystę, a przede wszystkim ojca Klubu Komediowego Michała Sufina oraz aktorkę i instruktorkę improwizacji Kingę Kosik-Burzyńską, która z klubem związana jest od sześciu lat. To właśnie oni poprowadzili wieczór, a na koniec pokazali swoje możliwości. Scena zaprezentowana przez nich była majstersztykiem, z bardzo rozbudowaną fabułą oraz kilkoma postaciami, w które naprzemiennie wcielała się ta dwójka. 

Teatr improwizowany to niecodzienna forma teatru, przez jednych uważana za nieciekawą i mało aktorską, przez innych za bardzo świeżą i zaskakującą. W każdy razie warto pójść chociaż raz i zobaczyć, czy to nasz typ rozrywki czy może przeciwnie. Jedno jest pewne, żadne wykonanie spektaklu nigdy nie będzie takie same jak poprzednie. Tomasz Chodorski 10 października 2020 roku
BRAK SCENARIUSZA NA OŚMIU AKTORÓW 

Scenariusz i reżyseria: brak
 
Obsada: Lucyna Nowowiejska-Hada, Aleksandra Lechocińska, Michalina Chłodzińska, Waleria Gorobets, Kamila Najduk, Daniel Zawada, Michał Tokarski, Karol Biskup oraz Kinga Kosik-Burzyńska i Michał Sufina  

Czas trwania: ok. 60 minut, (bez przerwy) 
Premiera: 3 października 2020 roku

Teatr WARSawy 
Rynek Nowego Miasta 5
Fot. Teatr WARSawy
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 732205