W Otwocku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w którym 20-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu oraz substancji odurzających, uderzył w słup energetyczny i oddalił się z miejsca wypadku. Policja szybko ustaliła jego tożsamość i przeprowadziła niezbędne badania, które potwierdziły stan nietrzeźwości oraz obecność THC w organizmie mężczyzny.
Policjanci z lokalnej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji, w wyniku której BMW zostało zawinięte wokół słupa. Na miejscu zdarzenia nie zastano kierowcy, co skłoniło funkcjonariuszy do szybkiego działania w celu ustalenia jego personaliów. Nie minęło wiele czasu, a podejrzewany 20-latek został zatrzymany w Otwocku, gdzie przyznał się do spowodowania kolizji.
Badania wykazały, że kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a także substancje odurzające. Dodatkowo wykryto brak ważnego prawa jazdy oraz polisy OC dla prowadzonego pojazdu. W związku z powyższymi przewinieniami, prokuratura objęła mężczyznę dozorem Policji, co oznacza konieczność regularnych badań stanu trzeźwości. Tego rodzaju incydenty podkreślają istotny problem jazdy pod wpływem substancji, które mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, mimo że tym razem nikt nie ucierpiał. Kierowcy przypomina się o bezpieczeństwie na drodze – piłeś, nie jedź!
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Kierowca bez uprawnień uderzył w słup, był pod wpływem alkoholu i THC
Zobacz Także