Dziś w Warszawie miały miejsca obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upamiętniającego bohaterów walczących o wolność i niepodległość Polski. W ceremonii, zorganizowanej przez stołecznych policjantów, złożono wieniec w imieniu Komendanta Stołecznego Policji. Uroczystość odbyła się w pobliżu pamiątkowej tablicy, która przypomina o służbie cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej.
Uroczystości miały miejsce przed fasadą Pałacu Mostowskich, gdzie tradycyjnie stawiana jest warta honorowa. I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, insp. Tomasz Znajdek, złożył wieniec jako wyraz pamięci i uznania dla bohaterskich czynów żołnierzy, którzy walczyli o losy kraju w trudnych czasach. To już rutynowe działanie stołecznych funkcjonariuszy, którzy w sposób szczególny honorują pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
Warto zaznaczyć, że tablica upamiętniająca oficerów i podoficerów Policji Państwowej II RP, umieszczona na budynku Komendy Stołecznej Policji, zawiera nazwiska wielu cichociemnych, wśród których znajduje się major Bolesław Kontrym, znany pod pseudonimem „Żmudzin”. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie mają na celu nie tylko uhonorowanie bohaterów przeszłości, ale także przypomnienie współczesnym obywatelom o ich ważnej roli w historii polskiej państwowości.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Warszawie
Zobacz Także

