Policja zabezpieczyła 6000 flakonów podróbek perfum w Warszawie


W wyniku operacji policji zatrzymano 33-letniego obywatela Pakistanu oraz skonfiskowano około 6000 flakonów podróbek perfum i kosmetyków. Działania, które przeprowadzono w Warszawie oraz Piasecznie, miały na celu walkę z wprowadzaniem do obrotu nielegalnych produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wstępne oszacowania strat poniesionych przez producentów wskazują na kwotę co najmniej 500 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z bielańskiego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną w Warszawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w trakcie wspólnej akcji ustalili, że podejrzany mężczyzna może zajmować się handlem nielegalnymi perfumami w okolicy lokalnych bazarów. Policja zweryfikowała te informacje, zatrzymując pojazd marki Volkswagen, którym poruszał się sprzedawca. W wyniku przeszukania pojazdu ujawniono kilka tysięcy flakonów perfum w kartonowych opakowaniach, a także gotówkę w euro oraz złotych.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a prokuratura postawiła mu zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Przestępstwo to może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policja podkreśliła, że tego rodzaju działalność nie tylko szkodzi legalnym producentom, ale również wprowadza konsumentów w błąd co do jakości dostępnych produktów. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Policja zabezpieczyła 6000 flakonów podróbek perfum w Warszawie

Średnia ocena:4.92 Liczba ocen:19


Zobacz Także