Policjant promuje bezpieczeństwo na drodze w bielańskiej szkole


W trosce o bezpieczeństwo uczniów, bielańska policja zorganizowała prelekcję w Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej. Podczas spotkania omawiano znaczenie elementów odblaskowych oraz zasady bezpieczeństwa dla pieszych, szczególnie w trudnych zimowych warunkach. Funkcjonariusz podkreślił, jak niewielkie zmiany mogą znacznie poprawić widoczność pieszych na drodze. Uczniowie zostali zachęceni do dbania o swoje bezpieczeństwo oraz przekazywania zdobytej wiedzy swoją rodzinom.

W trakcie prelekcji, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o aktualnych przepisach dotyczących ruchu pieszych. Policjant zaapelował o ostrożność oraz odpowiedzialne zachowanie, zwracając uwagę na wzrastającą liczbę wypadków w okresie zimowym. Uczestnicy spotkania zostali również poinformowani o wymogu noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, co jest kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Podczas spotkania omówiono istotę widoczności pieszych, wskazując, że ci, którzy noszą ciemne ubrania, są widoczni dla kierowców jedynie z odległości 40 metrów. Natomiast noszenie elementów odblaskowych zwiększa tę odległość do nawet 150 metrów. Policjant podkreślił, że każdy z participants powinien dążyć do refleksyjnego podejścia do własnego bezpieczeństwa, co może uratować życie nie tylko im samym, ale także innym użytkownikom dróg. Na koniec spotkania, funkcjonariusz apelował o propagowanie tej wiedzy wśród bliskich, ponieważ wspólne działania mogą w znaczący sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Policjant promuje bezpieczeństwo na drodze w bielańskiej szkole

Średnia ocena:4.68 Liczba ocen:11


Zobacz Także