Policja stołeczna dokonała zatrzymania 49-letniego mężczyzny, który posiadał znaczne ilości treści pornograficznych z udziałem dzieci. Mężczyzna został namierzony podczas operacji prowadzonej przez Wydział Kryminalny, który wykorzystał techniki monitorowania Internetu. Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili w jego mieszaniu ponad 40 tysięcy plików, za które grozi mu surowa kara.
Do zatrzymania doszło na skutek współpracy policjantów z różnych wydziałów. 49-latek z Warszawy został zatrzymany we własnym mieszkaniu, gdzie śledczy znaleźli jego sprzęt komputerowy. Biegły z zakresu informatyki, biorący udział w akcji, potwierdził obecność tak dużej liczby nielegalnych plików, jednak pełna ich analiza jest nadal w toku.
Mężczyzna, z wykształcenia informatyk, działał w sposób przemyślany, starając się ukryć swoje nielegalne aktywności za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W związku z przedstawionymi zarzutami, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jest już szesnastą osobą zatrzymaną przez policję w ostatnich miesiącach za podobne przestępstwa, co podkreśla zintensyfikowane działania funkcjonariuszy w walce z tego typu przestępczością. Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Zatrzymanie 49-latka za posiadanie dziecięcej pornografii w Warszawie
Zobacz Także



