Festiwal Millennium Docs Against Gravity rozpoczyna się w Warszawie


Rozpoczyna się 22. edycja największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce – Millennium Docs Against Gravity, który potrwa od 9 do 18 maja. W warszawskich kinach zostaną zaprezentowane blisko 180 filmów z całego świata, a festiwal sfinansowany jest przez miasto. Wydarzenie nosi hasło „Między nami cały świat”, podkreślające poczucie wspólnoty. W programie znalazły się filmy odznaczone na prestiżowych festiwalach, a także wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących.

Festiwal MDAG przyniesie mieszkańcom stolicy tytuły z różnych zakątków globu, m.in. film otwarcia „Coexistence, My Ass!” opowiadający historie o pokój między Izraelczykami a Palestyńczykami lub „Apokalipsa w tropikach”, który zagłębia się w realia współczesnej Brazylii. Wśród festiwalowych propozycji znalazł się także film dokumentalny obrazujący wydarzenia w Ukrainie oraz dzieło ukazujące życie irańskich kobiet. Tak różnorodne tematy dokumentów wpisują się w aktualne trendy oraz problemy globalne.

Oprócz pokazów filmowych, na uczestników czekają spotkania z twórcami, debaty, warsztaty i szereg wydarzeń branżowych, w tym warsztaty jogi wzroku czy wystawa fotografii Ernesta Cole’a. Festiwal odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale także w sześciu innych miastach w Polsce, a po jego zakończeniu, część wydarzeń przeniesie się do internetu. Więcej informacji na temat programu oraz biletów można znaleźć na stronie festiwalu mdag.pl. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością przyciągnie miłośników kina dokumentalnego i osób poszukujących inspiracji oraz refleksji nad otaczającym światem.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Festiwal Millennium Docs Against Gravity rozpoczyna się w Warszawie

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:19


Zobacz Także