Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa rozpoczął letnią aranżację kwiatów na pętlach komunikacyjnych, wprowadzając różnorodne letnie rośliny, które mają na celu ozdobienie krańców autobusów i tramwajów. W tym roku mieszkańcy stolicy będą mogli podziwiać nie tylko tradycyjne pelargonie i begonie, ale także nowe gatunki takie jak werbeny patagońskie oraz szałwie. W sumie, na dziewięciu pętlach posadzono aż 11 tysięcy roślin, które mają umilić podróż mieszkańcom stolicy.
Letnie kwiaty, takie jak begonie i pelargonie, cieszą się dużą popularnością w miejskiej przestrzeni dzięki swojej odporności na trudne warunki atmosferyczne. Na pętlach, takich jak Esperanto, Szczęśliwice i Bródno-Podgrodzie, mieszkańcy zobaczą atrakcyjne kompozycje z 4,5 tys. begonii Dragon Wing. Ich kaskadowe, zwieszające się kwiaty stanowią efektowną ozdobę, a obok nich znalazły się różowe i czerwone pelargonie w dwóch odmianach – bluszczolistnej oraz Calliope.
Aby jeszcze bardziej wzbogacić kompozycje kwietników, do tradycyjnych roślin dołączono nowe gatunki. Werbeny patagońskie oraz szałwie, które po raz pierwszy wprowadzono na warszawskie pętle, dodają lekkości całym aranżacjom. Dodatkowo, ich kwitnące i atrakcyjne dla owadów kwiaty przyciągają motyle oraz pszczoły, wzbogacając nie tylko estetykę, ale również ekosystem miejski. W planach Zarządu Oczyszczania Miasta na ten rok jest obsadzenie 33,5 tys. roślin w kwietnikach oraz wprowadzenie 30 tys. cebulek tulipanów na jesieni, co świadczy o aktywnym dbaniu o zieleń w mieście.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Letnie kwiaty dekorują warszawskie pętle komunikacyjne
Zobacz Także