W czasie wakacji w Warszawie trwa akcja recyklingu wody, która ma na celu wykorzystanie wody z miejskich basenów do czyszczenia ulic i torowisk. Zarząd Oczyszczania Miasta informuje, że od rozpoczęcia akcji na początku sezonu wykorzystano już ponad milion litrów wody. Przypada to na szóstą edycję miejskiej ekoakcji, która z powodzeniem trwa od 2020 roku.
W bieżącym roku do akcji przystąpiło pięć pływalni, w tym popularne ośrodki takie jak OSiR Wawer i CRS Bielany, które oddały wodę potrzebną do napełnienia 103 zamiatarek i zmywarek. Umożliwiło to skuteczne wykorzystanie wody, która normalnie mogłaby trafić do kanalizacji. Dzięki dotychczasowym działaniom, całkowita ilość poddanej recyklingowi wody od rozpoczęcia akcji wzrosła do 12,5 miliona litrów.
Akcja jest dostosowana do letnich przerw technicznych w funkcjonowaniu basenów, a także uwzględnia harmonogramy i warunki pogodowe. Proces pobierania wody odbywa się wieczorami i nocą, a dzięki współpracy z OSP Wesoła, tankowanie zajmuje jedynie 20 minut. Woda, która jest pozyskiwana, jest całkowicie bezpieczna, gdyż pobierana jest dopiero po ulotnieniu się środków dezynfekujących, co sprawia, że nie stanowi zagrożenia ani dla ludzi, ani dla środowiska.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Wakacyjne działania Warszawy na rzecz recyklingu wody
Zobacz Także