PLAC ZABAW DLA DOROSYCH?

Jednym z mniej znanych profesjonalnych teatrów Warszawy jest zapewne Teatr ME/ST. A jest to jedna z tych scen, które na pewno warto poznać. A własnie nadarza się świetna okazja.

Teatr ME/ST stworzony został przez aktorkę Magdalenę Engelmajer, absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, oraz reżysera Szymona Turkiewicza. Swoją wspólną przygodę rozpoczęli w 2001 roku, kiedy tworzyli wrocławski Teatr Zakład Krawiecki. Po ośmiu latach teatr ten został przeniesiony do Warszawy, gdzie zaistniał jako Duet Artystyczny ME/ST, którego nazwa powstała z inicjałów autorów przedsięwzięcia. Obecnie twórcy występują jako Teatr ME/ST. Na nowej scenie realizowanych jest wiele ciekawych projektów, autorskich przedstawień jej twórców. Jest ona jednym z nieinstytucjonalnych teatrów współfinansowanych przez Urząd miasta Warszawy. 

Teatr ME/ST unika spektakli poruszających tematy polityczne. Skupia się raczej na tematach uniwersalnych, prezentując je jednak z nieoczywistej perspektywy. Porusza ważne tematy relacji międzyludzkich. W repertuarze ma m.in. takie sztuki jak „Minimalsi”, opowiadającą o ludziach chcących zmienić swoje życie, a zainspirowaną filozofią życia zwaną Minimalizmem oraz „Flagi”, przedstawiającą XXI wiek w komediowej pigułce. 

Dziś, 1 października 2021 roku, do repertuaru wchodzi najnowsze dzieło twórców teatru pt. „Plac zabaw”. Spektakl ten, z muzyką na żywo, to opowieści o ludziach, którzy bawią się na wielkim placu zabaw jakim jest świat. W sztuce dorośli jako dzieci, dzieci jako dorośli – aktorzy przechodzą między scenami, monologami i piosenkami. 

Czy warto wybrać się na to przedstawienie? Możecie przekonać się sami. Wspólnie z teatrem przygotowaliśmy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl grany 3 października. Zaproszenie otrzyma osoba, która jako pierwsza napisze do nas, pod jakim adresem wystawia swoje sztuki teatr, mający swoją siedzibę w pawilonie SARP.rsalna, jeżeli w ogóle można użyć takiego sformułowania.
Na odpowiedź czekamy pod adresem biuro@przewodnicy.warszawa.pl
Tomasz Chodorski
Fot. Teatr ME/ST

Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 609347