O nas

Jesteśmy grupą przewodników, którzy dotychczas przemierzali Warszawę, pokazując jej niezwykłość gościom z całego świata. Teraz wszystko się zmieniło. W tym trudnym okresie epidemii, bez nadziei na szybki powrót do normalności, postanowiliśmy ruszyć z naszym serwisem warszawskim WARSZAWA EXPRESS. Będziemy dla Was pisać o aktualnych sprawach stolicy i jej mieszkańców, o ważnych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, o radościach i dramatach warszawiaków, ważnych działaniach w mieście oraz innych aktywnościach. Znajdziecie tu również ciekawostki związane z miejską historią oraz opowieści o ludziach związanych z miastem. Wskażemy Wam też ślady, które po nich pozostały. Nie będziemy bazować na taniej sensacji i biciu rekordów kliknięć. Chcemy by nasz serwis był pozytywnym spojrzeniem na miasto. Bardzo liczymy na Wasze opinie i uwagi. Są one dla nas bardzo ważne, bo to serwis dla Was. 

Magdalena Kuc

SZEF DZIAŁU AKTUALNOŚCI
także KULTURA (JAZZ) 

Podróżniczka i przewodniczka miejska zakochana w Warszawie, zwłaszcza w jej prawym brzegu.  Kochana przez dzieci. Jej pasją są m.in. cmentarze, fabryki i oświetlenie ulic. Miłośniczka jazzu, jogi, psów i Hłaski.

Agnieszka Kuś

SZEF DZIAŁU KULINARIA;
także KULTURA (OPERA, MUZYKA KLASYCZNA) 

Historyczka i italianistka, autorka tekstów naukowych oraz popularnych, przewodniczka po Warszawie. Kolekcjonuje ciekawe historie, które zbiera na mieście i odszukuje na talerzach. Prowadzi blog "Patrzę i jem".

Andrzej Papliński

HISTORIA

Absolwent Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacz i przewodnik miejski. Miłośnik ogrodów, Chopina, Warszawy barokowej i okresu stanisławowskiego, a także „Lalki” Bolesława Prusa. Tropiciel akcentów francuskich w naszym mieście. 

Franciszek Trynka

AKTUALNOŚCI, HISTORIA

Urodzeniem gdańszczanin, wychowaniem krakus, sercem warszawiak. Absolwent Wydział Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Przewodnik miejski i pilot. 
Miłośnik historii, muzyki oraz turystyki. Varsavianista. Znawca Starych Powązek. Dziś aktywny emeryt.

Arkadiusz Żołnierczyk

HISTORIA

Przewodnik warszawski i terenowy. Niegdyś pracownik branży teleinformatycznej,  dziś uważa, że praca ma być przyjemnością. Miłośnik historii II wojny światowej oraz cmentarzy: „Arkadiusz ożywia się na cmentarzu”.

Marek Grabowski

KRONIKA KRYMINALNA

Przewodnik miejski PTTK, pasjonat historii II wojny światowej, a w szczególności dywersji w wykonaniu KEDYW AK. Miłośnik historii polskiej policji.

Dorota Wójcik

SZEF DZIAŁU RELIGIA

Varsavianistka – przewodnik warszawski i terenowy - mazowiecki i świętokrzyski. Wędruje m.in. po Górach Świętokrzyskich – na Święty Krzyż, tak jak niegdyś nasi królowie … Ale nie tylko pielgrzymki są jej specjalizacją.

Remek Śmiechowski

AKTUALNOŚCI

Tomasz Chodorski

p.o. REDAKTORA NACZELNEGO
SZEF DZIAŁU KULTURA

Przewodnik turystyczny - miejski i terenowy, miłośnik bluesa, rocka i teatru. Wydawca. Autor serii książek "Warszawa... Najciekawsze realizacje roku".

Sławomir Chodorski

KULTURA (TEATR, KINO), ŚRODOWISKO 

Uczeń warszawskiego liceum, propagator kultury, członek Grupy Chamak, były aktor teatrów m.in. Gaffa, Resumé, Stopa. Prowadzi drużynę harcerską w Hufcu ZHP Legionowo. Miłośnik amatorskiej fotografii, promocji i marketingu w mediach społecznościowych

Sabina "Sabi" Chyla

SZEF DZIAŁU FOTOGRAFIA

Warszawianka z wyboru. Pani fotograf i pani przewodnik miejski. Uwiecznia na zdjęciach miasto, jego historię i współczesność i opowiada o tym wszystkim turystom.

Marek "MaSzt" Sztucki

FOTOGRAFIA

Informatyk i fotograf. Rodowity warszawiak, zakochany w swoim mieście, laureat konkursów fotograficznych.
Wilelki miośnik rowerów. 
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 40635