O nas

Jesteśmy grupą przewodników, którzy przemierzają Warszawę, pokazując jej niezwykłość gościom z całego świata. Jednak, jakby tego nam było mało, lubimy o niej nie tylko opowiadać, ale także pisać. Postanowiliśmy zatem uruchomić, działający na zasadzie non-profit, serwis informacyjny WARSZAWA EXPRESS.

Będziemy dla Was pisać o naszym mieście i jego mieszkańcach, o sprawach bieżących, ale i o historii. Wiele się tu przecież wydarzyło, a pamięć o części warszawiaków i ich życiu, dokonaniach czy tragediach powoli idzie w zapomnienie. Chcemy temu przeciwdziałać. Opowiemy Wam o nich, wskażemy Wam ślady, które po nich pozostały. Nie będziemy bazować na taniej sensacji i biciu rekordów kliknięć. Chcemy, by nasz serwis był pozytywnym spojrzeniem na miasto. Bardzo liczymy na Wasze opinie i uwagi. Są one dla nas bardzo ważne, bo to serwis dla Was.

REDAKCJA

Magdalena Kuc

AKTUALNOŚCI, DZIECI

Podróżniczka i przewodniczka miejska zakochana w Warszawie, zwłaszcza w jej prawym brzegu. Kochana przez dzieci. Jej pasją są m.in. cmentarze, fabryki i oświetlenie ulic. Miłośniczka jazzu, jogi, psów i Hłaski.

Agnieszka Oziębło

ŚRODOWISKO

Absolwentka Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej PW. Została przewodnikiem z zachwytu Warszawą oraz poczucia niedosytu wiedzy humanistycznej. Nie ma dla niej "takiej rury, której nie można odetkać".

Andrzej Papliński

SZEF DZIAŁU HISTORIA, DZIECI

Absolwent Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego Tłumacz i przewodnik miejski. Miłośnik ogrodów, Chopina, Warszawy barokowej i okresu stanisławowskiego, a także „Lalki” Bolesława Prusa. Tropiciel akcentów francuskich w naszym mieście. 

Franciszek Trynka

HISTORIA

Urodzeniem gdańszczanin, wychowaniem krakus, sercem warszawiak. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Przewodnik miejski i pilot. Miłośnik historii, muzyki oraz turystyki. Varsavianista. Znawca Starych Powązek. Dziś aktywny emeryt.

Tomasz Chodorski

p.o. redaktora naczelnego
KULTURA (TEATR, MUZYKA) 

Przewodnik turystyczny - miejski i terenowy, miłośnik bluesa, rocka i teatru. Wydawca. Autor serii książek "Warszawa... Najciekawsze realizacje roku".

Sławomir Chodorski

WSPARCIE TECHNICZNE, KULTURA 

Uczeń warszawskiego liceum, propagator kultury, członek Grupy Chamak, były aktor teatrów m.in. Gaffa, Resumé, Stopa. Prowadzi drużynę harcerską. Miłośnik fotografii.

Sabina "Sabi" Chyla

FOTOGRAFIA 

Warszawianka z wyboru. Pani fotograf i pani przewodnik miejski. Uwiecznia na zdjęciach miasto, jego historię i współczesność i opowiada o tym wszystkim turystom.

WARSZAWA EXPRESS
Warszawski Magazyn Codzienny

(Przewodnicy Warszawa)
ul. Starzyńskiego 10, 03-456 Warszawa 
tel. 609 462 660 
e-mail: biuro@przewodnicy.warszawa.pl

WSPÓŁPRACUJĄ:

Magda "Cathia" Kozowska

PUBLICYSTYKA.

Karol Karasiewicz

HISTORIA


Marek "MaSzt" Sztucki

FOTOGRAFIA
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Liczba odwiedzin: 119325