BUDUJEMY MAGICZNY TEATR

Rusza remont przyszłej siedziby Teatru 21, który w swoich szeregach grupuje aktorów z zespołem Downa i autyzmem. Siedziba teatru będzie mieścić się nieopodal placu Hallera. Ma tam powstać również Centrum Sztuki Włączającej, którego głównym celem będzie włączanie w pole sztuki osób niepełnosprawnych, zagrożonych z różnych względów wykluczeniem społecznym. Centrum będzie organizować warsztaty i spotkania z artystami, na które będzie mógł przyjść dosłownie każdy. Remont placówki potrwa do jesieni br. 

Obecnie aktorzy teatru 21 za pomocą portalu zrzutka.pl zbierają fundusze m.in. na nową instalację elektryczną, wymianę okien, drzwi i podłóg oraz na dostosowanie pawilonu dla osób niepełnosprawnych. 

- Bardzo długo szukaliśmy swojego miejsca w Warszawie. Chcąc, aby było ono jak najbardziej dostępne dla wszystkich osób, szukaliśmy wśród przestrzeni na parterze. W końcu znaleźliśmy - jest to były sklep wielobranżowy na warszawskiej Pradze, niedaleko pl. Hallera. Teraz musimy go wyremontować, dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i nadać mu nowe znaczenie. Stworzyć ze sklepu teatr, to wyzwanie, ale nie jest to pierwsze, które podejmujemy — mówi Justyna Sobczyk, reżyserka i prezeska Fundacji Teatr 21. 

Teatr 21 powstał 15 lat temu. Swoje przedstawienia prezentowali na deskach m.in. takich  teatrów jak: Dramatyczny, Powszechny, TR Warszawa. 

Nazwa Teatr 21 związana jest z zespołem Downa, chorobą genetyczną, która charakteryzuje się występowaniem dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów homologicznych.

Magdalena Kuc

19 maja 2020 roku
Fot. Wojciech Kaniewski
Fot. Grzegorz Press
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 727216