Po latach starań Teatr 21 otworzył swoją siedzibę: Centrum Sztuki Włączającej. 18 listopada 2022 to niezwykle ważna data dla środowiska ludzi niepełnosprawnych, dla osób z zespołem Downa.
Jest na lotnisku takie miejsce, gdzie można schronić się przed zgiełkiem. Ktoś z Was był w kaplicy na Chopinie? Jeśli jeszcze nie, to warto tam zajrzeć...
Na terenie rewitalizowanej fabryki Norblina zostanie zainstalowany pierwszego w Polsce, w pełni zautomatyzowanego i super bezpiecznego parkingu dla rowerów.
Dobiegły końca mistrzostwa Polski w snookerze w kategorii do lat 12 i 16. Dla miłośników bil i jesionowego kija ich przebieg nie był żadnym zaskoczeniem.
Niestety, w tym roku miejskich lodowisk i ślizgawek w zasadzie nie będzie. Na szczęście nie wszystko stracona, dla miłośników łyżew znajdzie się rozwiązanie.
Przed Sejmem, od strony ulicy Górnośląskiej, w miejscu, gdzie najczęściej zbierają się protestujący, stanie potężna prawie 3-metrowa brama. Ma chronić władzę przed obywatelami.
Zaprezentowano nową propozycję zagospodarowania terenu Kanału Żerańskiego łączącego Wisłę z Zalewem Zegrzyńskim. Projekt nawiązuje do istniejącej niegdyś infrastruktury.
W 1. edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy uhonorowano młodych warszawiaków angażujących się w projekty mające na celu wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego.
Młodzieżowa Rada Warszawy prowadzi zbiórkę komputerów dla młodzieży szkolnej. Zbiórka jest prowadzona w związku z przedłużającym się okresem nauki zdalnej.
W Porcie Praskim uległa zawaleniu jedna ze ścian opuszczonej kamienicy. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.
Czekająca latami na remont drewniana oficyna domu Burkego na Szmulkach ma szansę na rewitalizację. Właśnie ruszyły prace zabezpieczające budynek przed dalszą degradacją.
Na Różycu, na działce należącej do miasta stanęły zaprojektowane z blachy falistej zielone budki. Do pierwszych z nich wprowadzili się kupcy. Skąd taka prowizorka>
Przy ulicy Woronicza udostępnione zostanie miejsce na punkt dezynfekcji karetek ratunkowych. Jest to reakcja Ratusza i Tramwajów Warszawskich na prośbę Pogotowia.
Jak poinformował dziś przed godz. 16. Premier, w związku z dramatycznym wzrostem zachorowań, rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada włącznie.
W tym roku, jeżeli tylko rząd nie zamknie cmentarzy na Wszystkich świętych, kwesta powązkowska odbędzie się w sposób tradycyjny. Datki będzie można wrzucać także do e-skarbonki.
Informowaliśmy o zamknięciu od 29 października Muzeum Narodowego. Czy podobna decyzja zostanie podjęta w przypadku innych muzeów. Z pewnością, tak. Pytanie się rodzi tylko: kiedy?
Od czwartku przez miasto przelewa się fala protestów. Tym razem na ulice wyszły głównie kobiety, walczące o swoje prawa. Po raz pierwszy protesty zgromadziły na ulicach młodych ludzi.
Doczekaliśmy się wreszcie otwarcia parku. Ochoccy urzędnicy mówią, że była to jedna z najtrudniejszych inwestycji, z jaką mieli do czynienia w ciągu wielu lat.
Na cmentarzu zydowskim przy ul. Okopowej przeprowadzono pierwsze w Polsce badania archeologiczne prowadzone zgodnie z poszanowaniem żydowskiego prawa religijnego.
Przy Rondzie ONZ znajdują się dwie wysiedlone, niszczejące kamienice. Niezmiennie budzą zdziwienie, zwłaszcza u turystów - w końcu dookoła już całe mnóstwo biurowców…
Jeden z najważniejszych zabytków Pragi – Gmach Wychowawczy Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona, zwany popularnie kamienicą Bergsona, odzyskał dawny blask.
Od kilku dni w wolskich rotundach można podziwiać wystawę zatytułowaną „Stałość w ulotności”. Przestrzeń warszawskiego koloseum wypełnia specjalna instalacja, która podtrzymuje rękawy ze sztucznego tworzywa.
W ramach trwającego „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” w niedzielne południe warszawiacy i turyści mogli skorzystać z przejażdżki zabytkowym taborem tramwajowym.
Do Parku Rzeźby na Bródnie zawitała grupa rzeźb Magdaleny Abakanowicz „Zinaxin” i „Dolacin”. To wydarzenie ma związek z przypadającą w tym roku 90. rocznicą urodzin rzeźbiarki.
[16.09.2020] Na stołecznych ścieżkach rowerowych pojawiły się urządzenia sugerujące cyklistom, z jaką prędkością powinni się przemieszczać, chcąc trafić na „zieloną falę”.
[12.09.2020] Białołęka i Tarchomin kojarzą się obecnie już tylko z coraz szczelniejszą zabudową i blokowiskami. Mało kto zdaje sobie sprawę jaką perłę mozna znaleźć wśród nich.
[26.08.2020] Nie żyje Leokadia Krajewska - najsłynniejsza milicjantka PRL-u. Pisano o niej piosenki, artykuły w prasie, pokazywano w Polskiej Kronice Filmowej...
[2.08.2020] Za nami 14. edycja koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki”. W tym roku (nie)zakazane piosenki zostały zaśpiewane (nie) jak zwykle.
[24.07.2020] jeden z najstarszych praskich murali został wpisany do rejestru nieruchomych zabytków Mazowsza. Zabiegali o to od lat społecznicy ze stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi”.
[16.07.2020] Na ulicach Warszawy staneły automataty, w których sprzedawany jest m.in. susz konopny do palenia. Rozgryzamy sprawę handlu tym produktem i jego legalność.
[6.07.2020] Według rankingu Emerging Europe 2020 Warszawa znalazła się na trzecim miejscu w kategorii „najbardziej przyjazne miasto dla biznesu” regionu.
[23.06.2020] Rafał Trzaskowski przerwał kampanię i został w Warszawie. Dziś powoła sztab kryzysowy w związku z trudną sytuacją miasta spowodowaną gwałtownymi ulewami deszczu.
[15.06.2020] Miasto uruchomiło mobilny punkt obsługi pasażerów w postaci jeżdżącego po Warszawie autobusu, w którym można załatwić formalności związane z kartą miejską.
[10.06.2020] Przed komisariatem zgormadziła sie grupa sprzeciwiająca się zatrzymaniu aktywistki oraz protestująca przeciw przemocy policji. Policja użyła siły.
[8.06.2020] ZTM ogłosił rozpoczęcie przygotowań do remontów dwóch stacji pierwszej linii metra. Dotyczy to stacji Ratusz-Arsenał oraz Pole Mokotowskie.
[5.06.2020] W najbliższą sobotę przez Warszawę przejdą dwa protesty. Policja ponownie wystawi kilkuset policjantów. Czy znów dojdzie do brutalnych akcji?
[4.06.2020] Po raz pierwszy dzień 4 czerwca jest Świętem Warszawy. Decyzja o jego ustanowieniu została podjęta w 2019 r. Stolica tak czci datę pierwszych powojennych wolnych wyborów.
[3.06.2020] Na Odolanach trwa spór mieszkańców osiedla z ratuszem o działkę. Zamiast planowanej szkoły Rada Miasta zdecydowała o przekazaniud dla kościoła.
[2.06.2020] Kultowy bar mleczny Rusałka, przy Floriańskiej 14, znowu otwiera swoje podwoje, co zapewne ucieszy amatorów najlepszej zupy jarzynowej w mieście.
[1.06.2020] Ratusz potwierdza obecność koronawirusa u jednego z podopiecznych schroniska dla bezdomnych. Chory przyniósł wirusa najprawdopodobniej ze szpitala.